ABA LIGA: Zvezda stari-novi ŠAMPION, ponovo u Evroligi! (VIDEO)

13.04.2017. 20:43
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Tim sa Malog Kalemegdana opet pregazio Cedevitu i osvojio treću uzastopnu titulu.

Crvena zvezda je stari - novi šampion ABA lige! Do trećeg uzastopnog trofeja regionalne lige stigla je u trećem finalnom meču, u kojem je slavila u Zagrebu protiv Cedevite rezultatom 61:77 (3:0 u seriji). Na taj način je tim sa Malog Kalemegdana obezbedio ponovno učešće u Evroligi i dakle, trijumfalno završio, veoma važan period aktuelne sezone.

Utakmica je počela apsolutnom dominacijom Crvene zvezde, koja je posle poena Kuzmića, Lazića i Mitrovića stigla do ubedljivog vođstva već na startu (0:8, 3. minut). Posle toga je Cedevita malo sredila redove, proradio im je šut sa distance, najpre su smanjili na 5:8, a posle prve Babićeve trojke bilo je 7:12, zatim je isti igrač ponovo bio precizan za tri poena za 10:14.

MOTIVACIJA: Branko Lazić poslao PREJAKU poruku u vezi meča u Zagrebu (FOTO)

LOŠA VEST ZA ĐORĐEVIĆA: Potencijalni RIVAL Srbije jači za OVOG igrača (FOTO)

Potom je i Šurna bio efikasan sa iste distance, ubacio je trojku pod faulom i Zagrepčani su izjednačili rezultat (14:14, 8.minut) i zaokružio seriju domaćih – 7:0. Uzvratio je najpre Kuzmić pogotkom, a zatim je volters postavio rezultat prve četvrtine – 18:22.

U drugoj deonici Zvezda je na kratko zadržala „plus četiri“ (20:24), ali domaći se nisu predavali već su poenima Krušlina poveli prvi put na utakmici 25:24. Zatim Džejms i Tomas postižu trojke, a s druge strane, uzvraćaju Lazić i Dangubić (28:28, 14. minut). Potrajala je rezultatska klackalica, da bi Cibona stekla plus tri, 33:30, a Kuzmić je napravio treću ličnu grešku u 15. minutu, pa je umesto njega u igru ušao Tompson.

RUŠI SVE PREPREKE: Nikola Jokić dobio još jedno NEVEROVATNO priznanje (FOTO)

Međutim, u naredna dva i po minuta se dogodila furiozna serija crveno-belih od 10:0 (33:43, 17. minut), ali Džejms i Katić se nisu predavali i smanjili prednost gostiju na četiri poena (39:43), ali seriju domaćih je prekinuo Volters trojkom za 39:46, rezultat, kojim su završili prvih 20 minuta susreta.

Na početku drugog poluvremena Tompson je peontirao sa poludistance i povećao vođstvo Beograđana na 39:48, a ubrzo je stigla i mini serija Dženkinsa od pet poena i Zvezda je povela 39:53 u 23. minutu.

Do kraja trećeg perioda crveno-beli su rutinski održavali prednost (46:60), a Cedevita se, ipak, nije predavala pokušavala agresivnom odbranom dapromeni situaciju na terenu, ali bezuspešno, posle sjajnog zakucavanja Kuzmića na semaforu je stajalo 48:62 (29. minut). A sve je začinio Dženkins novom trojkom, za Zvezdinih „plus 17“(48:65)!

Na startu poslednje deonice bilo je 50:70, a do kraja susreta srpski i regionalni prvak je otaljavao posao, bilo je samo pitanje kojom razlikom će Beograđani da slave (53:76, 37. minut).  Kod 56:77, dva minuta pre kraja čula se pesma malobrojnih navijača Zvezde na tribinama zagrebačkog Doma sportova, a Lazić je izlazeći iz igre podelio radost sa stručnim štabom i saigračima.

Tada je počelo veliko, zasluženo slavlje starog-novog prvaka ABA lige.

CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA  61:77 (18:22, 21: 24, 9:19, 13:12 )

DVORANA: Dom sportova

SUDIJE: Radović, Jovčić, Dragojević

GLEDALACA: 3.000

CEDEVITA: Džejms 9, Krušlin 5, Katić 12, Babić 7, Žganec 2, Musa 6, Bilan 4, Šurna 6, Begić 2, Tomas 8.

CRVENA ZVEZDA: Volters 11, Tompson 14, Dangubić 6, Mitrović 5, Lazić 8, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 8, Gudurić 4, Kuzmić 6, Bjelica 2.