ABA PLEJ-OF: Partizan propustio šansu za brejk u Zagrebu (VIDEO)

18.03.2017. 20:46
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Druga utakmica polufinala je 25. marta u Beogradu.

Partizan je poražen u prvom meču polufinala plej-ofa ABA lige od Cedevite u Zagrebu rezultatom  83:76. Tim iz Humske je platio ceh lošoj igri u prvom poluvremenu, dok je u drugom popravio utisak, ali ipak nije uspeo da iskoristi pad u igri Zagrepčana u četvrtom periodu. Revanš susret je 25. marta u Beogradu, a serija se igra na dve pobede.

Crno-beli su nisu dobro otvorili meč, Cedevita je povela 10:2, a nervoza našeg tima se ogledala i u dosuđenoj tehničkoj greški klupi našeg tima u 5. minutu. Prve poene za tim iz Humske je postigao Gordon u 3. minutu, a dva minuta kasnije Majstorović (11:4).

GORDON RAZMUTIO CEDEVITU: Luković u bolovima izašao sa TERENA (VIDEO)

NI TEO JOJ NIJE RAVAN: Bivša igračica Zvezde blista u Evroligi! (FOTO)

Međutim, Miro Bilan i saigrači su održavali prednost, ali u tim trenucima počeli su polako da se bude crno-beli (13:8, 6. minut Marinković i Gordon), a zatim je nadu ulila trojka Veličkovića (15:11).

Ipak, Cedevita je delovala sigurno, a naš vicešampion je bezuspešno pokušavao da pronađe dobitnu kombinaciju protiv neugodnog domaćina (21:13, 21:15). Na raspoloženje ekipe iz Humske je verovatno uticala i obnovljena povreda Uroša Lukovića, koji je napustio teren i otišao u svlačionicu uz pomoć lekarskog tima crno-belih, jer nije mogao da se osloni na nogu.

Na početku drugog perioda Beograđani su se primakli na 25:20 (Veličković i Robinson), jer su zaigrali znatno agresivnije u odbrani, ali domaći su odolevali i rutinski čuvali „plus pet“.

Ratkovica je potom postigao trojku za 29:25 (12. minut), ali Zagrepčani uzvraćaju još žešće, tako da je na semaforu u 13. minutu stajalo 34:25 (trojka Katića).

U naredna tri minuta izabranici trenera Aleksandra Džikića nisu postigli poen, a Cedevita 10 (44:27, 16. minut). Prednost od 17 poena je potrajala u narednim minutima, što je Katić pre odlaska na veliki odmor povećao sa linije slobodnih bacanja (54:35).

O NJEMU BRUJI EVROPA: Za Saleta Đorđevića ON je PERSONA NON GRATA! (FOTO)

I u nastavku su gazili Zagrepčani iz sve snage, Partizan nije uspevao da pronađe odgovor, a o odnosu snaga sve je govorio rezultat u 21. minutu – 58:35!

Ipak, nisu se predavali crno-beli, koji preko Veličkovića i Birčevića smanjuju vođstvo protivnika na 60:51 (25. minut). U tim trenucima Cedevita je izgubila koncentraciju i napadačku ubojitost, što je naš tim znao da iskoristi i primakne se na 60:53 (Hačer).

NAVIJAČI PARTIZANA ĆE SE NAJEŽITI: Crno-beli su OVAKO najavili meč protiv Cedevite (VIDEO)

Isti igrač je postigao poene nade u 27. minutu (63:57), ali dolazak na „minus šest“ bilo je sve što su Džikićevi puleni uradili u trećoj četvrtini. Domaći tim je ponovo pobegao na dvocifreno preimućstvo (69:58), koje nije bilo nedostižno i sa tim ciljem su crno-beli ušli u poslednju deonicu susreta.

SVE SE ZNA: Zvezdi i Partizanu će suditi OVE sudije u prvom meču plej-ofa ABA lige

U četvrtom periodu viđeno je mnogo grešaka na obe strane, rezultat 72:63, stajao je na semaforu čak četiri minuta. Crno-beli nisu uspeli da iskoriste brojne poklone Cedevite, koju je Bilan trgao u 36. minutu (74:65). Međutim i posle toga je Partizan ostao u igri, Birčević je postigao trojku za 74:69 (37. minut), posle čega je bilo 76:71. Domaći su se tada bukvalno provlačili, a Partizan nije uspeo da napravi veliki preokret.

Na kraju sve dileme je otkloni o Krušlin trojkom (80:73) u 39. minutu.

CEDEVITA – PARTIZAN   83:76 (25:17, 29:18, 16:24, 13:17 )

DVORANA: Dom sportova

GLEDALACA: 2.500

SUDIJE: Boltauzer, Koljenšić, Mitrovski

CEDEVITA: Džejms 9, Krušlin 7, Boatrajt 11, Katić 11, Babić 1, Žganjec 7, Musa, Bilan 13, Šurna 15, Begić 7, Tomas 2, Arapović.

PARTIZAN: Robinson 7, Ratkovica 7, Vrabac 3, Marinković 4, Veličković 14, Majstorović 4, Birčević 8, Koprivica, Andrić, Hačer 18, Gordon 11, Luković.