BOBI ZALEPIO PRVOG PIKA: Klipersi slomili Kokoškova, Bogdan RAZBIO Čikago (VIDEO)

11.12.2018. 09:07
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: Reuters

Srpsko veče u najjačoj ligi na svetu.

Los Anđeles Klipersi Bobana Marjanovića i Miloša Teodosića su sinoć u gostima savladali ekipu Finiks Sansa, koju sa klupe predvodi Igor Kokoškov, posle produžetka rezultatom 119:123 (29:21, 27:37, 30:30, 25:23, 8:12), dok su Sakramento Kingsi za koje nastupaju Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica slavili na gostovanju Čikagu rezultatom 89:108 (33:26, 23:19, 18:36, 15:27).

JOKIĆEV ŠOU ZA PAMĆENJE: Odrao Grizlije i UGASIO Marka Gasola, ali ni to nije sve (VIDEO)

NOVAK STIGAO U BEOGRAD DA BODRI ZVEZDU: Nećete verovati gde se slikao (FOTO)

Finiks je, iako oslabljen neigranjem prve zvezde tima Devina Bukera, imao priliku da savlada goste iz Los Anđelesa, ali ipak je tim Igora Kokoškova pretrpeo novi poraz posle dodatnih pet minuta.

Boban Marjanović se ponovo našao u startnoj petorci Klipersa i za 16 minuta provedenih u igri je upisao šest poena (3/6 za dva), osam skokova, dve asistencije i jednu blokadu. Bobi je na sjajan način izblokirao prvog pika sa ovogodišnjeg drafta Deandrea Ejtona, što je definitivno obeležilo utakmicu.

Srpski plejmejker Miloš Teodosić je na parketu proveo 12 minuta, a meč je završio sa osam poena (1/3 za tri, 2/3 za dva, 1/2 slobodna bacanja), dve asistencije i jednom uhvaćenom loptom.

Sakramento je posle dve četvrtine u Čikagu imao zaostatak od 11 poena, ali su Kingsi odigrali fenomenalno drugo poluvreme koje su ubedljivo rešili u svoju korist (63:33).

Još jednu odličnu partiju je pružio Bogdan Bogdanović koji je za 30 minuta u igri pobedi Sakramenta doprineo sa 16 poena (3/8 za tri, 3/5 za dva, 1/2 slobodna bacanja), šest skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte.

Nemanja Bjelica se već po ustaljenoj formi našao u startnoj petorci Kraljeva, a na terenu je proveo 21 minut. Za to vreme je postigao šest poena (0/2 za tri, 3/5 za dva), uhvatio šest lopti, dva puta asistirao i jednom lupio blokadu protivničkim igračima.