Bogdan trojkama napunio koš Toronta, Bobi igrao manje od sekunde (VIDEO)

18.12.2017. 08:13
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Tanjug

Naš as ponovo blistao.

Sakramento Kingsi izgubili su na gostovanju od Toronta rezultatom 109:93, a srpski reprezentativac Bogdan Bogdaović zabeležio je još jednu sjajnu partiju.

ZVEZDIN PROBLEM: Zimska pojačanja ne mogu na CSKA!

HRVATI PIŠU: Horor na derbiju organizovao menadžer (FOTO)

Bogdan je za 28 minuta na parketu upisao 18 poena, pet asistencija i tri skoka. Posebno je bio raspoložen za šut za tri poena. Bek Kingsa postigao je četiri trojke. Ova njegova partija je druga najbolje odigrana od dolaska u NBA ligu, jer je samo u pobedi nad Čikago Bulsima imao poen više.

Toronto je predvodio Demar Derozan, koji je bio najefikasniji sa 21 poenom i pet asistencija, dok je Kajl Lauri dodao 16 poena. Kod Kingsa, pored Bogdanovića se istakao Garet Templ sa 18 poena, a pratio ga je Džordž Hil sa 16 poena i pet asistencija.

Detroit Pistonsi su na svom parketu pobedili Orlando rezultatom 114:110 i upisali treću uzastopnu pobedu. Srpski košarkaš Boban Marjanović na ovam meču igrao manje od sekund!

Naime, kada je Redži Bulok pogodio trojku na asistenciju Iša Smita na dve sekunde pre kraja prvog poluvremena za 60:43, Džonatan Simons pokušao je za kratko vreme da uzvrati, ali je napravio grešku i izašao sa loptom u aut pruživši domaćinu šansu da osmisli napad za sedam desetinki.

Van Gandi se tada setio da na dnu klupe ima 222 centimetra visokog košarkaša kojeg je uveo u igru osam puta od starta sezone, tako da je Marjanović uveden da pokuša iz odbojke da se upiše u strelce ali za to nije imao ni pun sekund. Ipak nije uspeo.