BUDUĆNOST ŠOKIRALA KRCATU ARENU: Sjajan početak Podgoričana, pa PREOKRET Partizana! (VIDEO)

09.02.2020. 18:49
Kori Volden
Kori Volden / Izvor: MN Press

19. kolo ABA lige.

Košarkaši Partizana i Budućnosti igraju derbi meč 19. kola ABA lige u "Štark Areni", a na poluvremenu crno-beli vode posle preokreta sa 47:45.

PODSETIO NA ŠEFA: Jović VOLEJOM pocepao mrežu i prekinuo POST za samo četiri minuta na terenu! (VIDEO)

SAMO DA KRV NE PADNE: Partizan i Dinamo zakazali ISTORIJSKI meč na baš ČUDNOM mestu! (VIDEO)

PRELOM RUKE: Ljubimac Grobara doživeo TEŠKU povredu! (FOTO)

Prva četvrtina je bila veoma izjednačena. Prvo osetnije vođstvo Pogoričani su stekli nakon trojke Šehovića (18:13), a odgovorio je Zagorac poenima nakon ukradene lopte. Prvi kvartal je okončan prednošću gostiju od četiri poena (23:19).

Odmah na startu druge četvrtine viđena je veoma lepa akcija Voldena i Mekadua koji je zakucao na "elej-ap" dodavanje.

Ipak, od tada je Budućnost zaigrala mnogo bolje. Prednost gostiju je konstantno rasla, a prvi put je bila dvocifrena u 15. minutu, nakon trojke Nikole Ivanovića i ofanzivnog skoka Mejersa (36:26).

Košem Letonca Podgoričani su došli i do maksimalnih plus 12 (38:26), ali su tada crno-beli krenuli da tope prednost rivala. Sve je krenulo od koša uz faul Voldena, a zatim je i Pejdž pogodio trojku. Četa Andree Trinkijerija je poenima Veličkovića sa penala kompletirala niz od 10:0, a preokret je viđen u samoj završnici poluvremena.

Partizan je izjednačio na 41:41 poenima Rašona Tomasa koji je zatim u žaru borbe skrivio faul nad Hasanom Martinom, a ovaj je takođe sa linije slobodnih bacanja doneo svom timu dva koša viška. Jaramaz je kompletirao preokret polaganjem uz faul Martina (44:43).

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Marija Egelja, devojka bivšeg asa Partizana Ljubiše Rankovića

ŠTA ĆE REĆI SOFIJA? Luka Jović IZBLAMIRAO devojku! Milioni joj se smeju (FOTO)

LUDILO: Završnica NAJVEĆEG derbija NCAA lige je nešto što KOŠARKA ne pamti (VIDEO)

NAJTUŽNIJI (NAJSREĆNIJI) VIDEO: Mala Kapri napravila prve korake! Kobi OVO gleda sa neba