EPSKO BRUKANJE SLOVENACA U BEOGRADU: Zvezda UNIŠTILA Cedevita Olimpiju

08.10.2023. 20:30 21:26
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press

Sramno izdanje tima Simonea Pjaniđanija.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18) u utakmici drugog kola ABA lige

POSLE DVE UTAKMICE: Partizan oborio rekord Crvene zvezde

NEMA KOŠARKE: Evroliga odložila utakmicu Olimpije i Makabija

LEGENDA ZVEZDE O DOGAĐAJIMA U IZRAELU: Rakete lete, ljudi su po skloništima

Kao da se nisu dobro zagrejali igrači obe ekipe, pa smo na samom startu utakmice gledali mnogo izgubljenih lopti na obe strane, čak 12 puta su prodavali loptu u prvoj deonici što je rezultiralo neatraktivnom košarkom.

Raspoložen je na startu jedino bio Rokas Giedraitis koji je u duel ušao sa dve vezane trojke. Ulaskom Nemanje Nedovića Crvena zvezda je zaigrala znatno bolje i na startu druge četvrtine došla do dvocifrene prednosti. Totalno je nespremna bila ekipa Simonea Pjaniđanija, pokušavao je Italijan sa tajm-autom da razbudi svoje igrače, ali nije bilo pomoći.

Nejpir je vezao dve trojke, potom i Nedović pogodio još jednom za plus 19 na polovini druge deonice. Više od četiri minuta su gosti bili bez poena, da bi Stjuart pogodio slobodna bacanja.

Do kraja poluvremena još je bilo gore po goste, pa je Zvezda na pauzu otišla sa prednošću od 25 poena.

ABA LIGA, DRUGO KOLO

CRVENA ZVEZDA – CEDEVITA OLIMPIJA 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18)

Dvorana: Štark arena

Crvena zvezda: Hanga 3, Davidovac 5, Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Nejpir 15, Tobi 13, Bolomboj 9, Ilić 5, Nedović 17, Giedraitis 8, Jago Mateus 8

Cedevita Olimpija: Stjuart 2, Armand, Sou 19, Radičević 4, Kobs 8, Glas, Blažič 2, Matković 7, Džouns 4, Ščuka 5, Šaškov

Mučenje gostiju se nastavilo i u drugih 20 minuta. Reči su bile suvišne za igru tima Simonea Pjaniđanija. Dovoljno govori podatak da su u trećem kvartalu postigli svega osam poena.

Partiju nedostojnu derbija kola priredili su igrači Cedevita Olimpije. Sa druge strane, crveno-beli su bili više nego raspoloženi, pa su svi igrači stigli da se upišu u strelce.

Najefikasniji je bio Nedović sa 17 poena, Nejpir je imao 15, a Tobi dva manje. Kod gostiju, jedini dvocifren je bio Sou sa 19 poena.

Sledeći izazov za Zvezdu jeste gostovanje Žalgirisu u petak u okviru drugog kola Evrolige.