ZVEZDA PROKOCKALA POBEDU: Hauard i skok Španaca odlučili duel

18.01.2024. 17:49
Crvena zvezda - Baskonija
Crvena zvezda - Baskonija / Izvor: MN Press

Meč 22. kola.

Crvena zvezda je izgubila od Baskonije u okviru 22. kola Evrolige i to na svom terenu. Prvo poluvreme su briljirali crveno-beli, ali u drugom su Španci bili bolji i zasluženo došli do pobede. Bilo je 90:91 (30:20, 22:23, 10:27, 28:22). Meč je odlučio fenomenalan skok u napadu gostiju i Markus Hauard koji je odigrao možda i najbolji meč u životu.

VELIKI HENDIKEP ZA ZVEZDU: Teodosić ne igra protiv Baskonije Miloš Teodosić

VELIKI HENDIKEP ZA ZVEZDU: Teodosić ne igra protiv Baskonije

OVA AKCIJA JE DOBILA IME PO MILOJEVIĆU: Srpski NBA trener odao počast Dejanu, napadom koji je naučio od njega (VIDEO)KK Toronto

"NEĆEMO DA IGRAMO KUP": Čović postavio USLOVE da bi Zvezda igrala za Žućkovu levicuNebojša Čović

Zvezda je fenomenalno igrala u prvoj deonici. Briljirao je Jago dos Santos sa deset poena i Bolomboj sa indeksom 12 i to je donelo dvocifrenu razliku posle prve deonice (30:20).

Nastavili su domaći sa dobrom igrom u napadu, ali mnogo skokova su košarkaši Baskonije pokupili pod Zvezdinim košem. Gosti su čak devet ofanzivnih skokova imali za poluvreme i to je ono što je učinilo da razlika ne bude veća od devet posle 20 minuta.

Evroliga, 22. kolo

Crvena zvezda – Baskonija 90:91 (30:20, 22:23, 10:27, 28:22)

Hala: Beogradska arena.

Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Milan Nedović (Slovenija) i Husein Čelik (Turska).

CRVENA ZVEZDA: Smart 11, Lazarević, Hanga 10, Davidovac 9, Mitrović 6, Lazić 6, Tobi, Bolomboj 9, Ilić, Geidraitis 13, Gilespi, Dos Santos 26. Trener: Janis Sferopulos.

BASKONIJA: Hauard 32, Rajeste, Kurejeta, Sedekerskis, Marinković 18, Miler-Mekinatajer 3, Diez 3, Rogavopulos 8, Diope, Kocar 4, Kostelo 10, Moneke 13. Trener: Duško Ivanović.

Baskonija je apsolutno dominirala u trećoj deonici. Hauard je sve pogađao, dok je napad Zvezde bio potpuno bezopasan. Sa dve trojke u poslednjih pola minute treće deonice došli su gosti na plus sedam uoči četvrte četvrtine (62:69).

Održavali su gosti razliku i čak stigli do plus 11, ali ulaskom Jaga i nekim dobrim akcijama Mitrovića i Geidraitisa na stotinak sekundi pre kraja Zvezda je prišla na minus jedan.

U uzbudljivoj završnici skok u napadu Čime Moneke na plus dva deset sekundi pre kraja je prelomio ovaj meč. Zvezdi su nedostajali Nemanja Nedović, Milo Teodosić i Nikola Topić, ali i bez njih, da je bilo boljeg skoka u odbrani mogao je šampion Srbije da dođe do važne pobede.

Šta se dešavalo tokom meča možete pročitati ovde

40. minut
Na liniju bacanja Zvezda šalje Kodija Miler Mekintajera. Pogađa prvo, ali Moneke hvata loptu i sada je Marinković na liniji bacanja. On je bio siguran, a Jago trojkom uz zvuk sirene smanjuje na 90:91.
40. minut
Jago kao i malopre Mitrović ne uspeva da pogodi uz faul. Ipak, Brazilac za razliku od Srbina je siguran sa linije bacanja - 85:88. Otima Zvezda loptu i Jago pogađa za dva - 87:88. Ostalo je 14 sekundi do kraja.
40. minut
Hauard pogađa opet. To je njegov 32. poen na meču - 83:88.
39. minut
Pogađa Rokas Geidratis za tri i publika je u delirijumu - 83:84. Hauard siguran za dva, a sa druge strane Mitrović promašuje oba bacanja - 83:86.
38. minut
Fenomenalan potez Luke Mitrovića - 80:84. Odbranila se Zvezda, ali Jago je odmah šutirao za tri i promašio je ceo obruč.
37. minut
Stiže Zvezda i na minus četiri - 78:82. Pogađa za dva i to težak šut zatim Hauard - 78:84.
36. minut
Zvezdu održava u igri sada Jago dos Santos - 76:82.
34. minut
Zvezda se dva puta odbranila, ali iz trećeg napada pogađa Marinković za tri 70:80. Geidraitis pogađa za dva - 72:80.
33. minut
Zvezdin Brazilac sa linije bacanja smanjuje - 70:77.
32. minut
Marinković pogađa trojku, ali vraća istom merom Jago do Santos - 68:77.
32. minut
Hanga pogađa jedno bacanje, zatim Zvezda je uspela da sve odbrani, ali je opet lopta došla do Hauarda a danas je to siguran koš - 63:74. Markus je postigao 26. poen na meču (7 od 9 za tri).
31. minut
Gosti povećavaju prednost - 62:71.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Moneke pogađa na drugi obruč - 60:63. Hanga lepo iz ulaza - 62:63. Hauard opet pogađa trojku - 62:66. Marinković uz zvuk sirene - 62:69.
29. minut
Vode gosti prvi put posle uvodnih minuta - Hauard je pogodio za tri - 60:61.
28. minut
Ponovo je Hauard izvukao tri bacanja. Pogodio je dva - 60:58.
27. minut
Smart ne uspeva da pogodi u kontri, ali je siguran sa linije bacanja - 60:56.
25. minut
Davidovac pogađa za tri - 57:54.
24. minut
Sudije dodeljuju tri bacanja Hauardu, ali da li je Lazić napravio faul to je na svakome ko je gledao da proceni. Moneke zatim zakucava iz kontre i rezultat je izjednačen - 54:54.
23. minut
Na isteku trećeg minuta drugog poluvremena Bolomboj zakucava posle ofanzivnog skoka - 54:49.
23. minut
Još neverovatnija trojka Markusa Hauarda - 52:49.
22. minut
Hauard pogađa neverovatnu trojku - 52:46.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Bolomboj iz odbojke podiže na plus 10. Posle odbranjenog napada Geidraitis daje dva, ali ne i dodatno bacanje - 52:40. Marinković siguran u šutu za tri - 52:43..
19. minut
Pogađa za tri i Rokas Geidraitis - 48:40.
18. minut
Moneke smanjuje na 45:40 - tajm aut za Sferopulosa.
16. minut
Trojka Smarta - 45:36.
15. minut
Hanga treći vezani put prodorom rešava. Sada je pogodio i dodatno bacanje - 42:33.
13. minut
Prvi poeni Adama Hange. Kostelo uzvraća trojkom - 37:31. Tajm aut za Zvezdu.
12. minut
Dejan Davidovac pogađa trojku - 33:22. Moneke pogađa (2+1) - 33:25.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Smart u prvoj akciji i lopta kao kap ulazi u koš - 28:17. Trojka gostiju, ali Smart ponovo pogađa uz zvuk sirene - 30:20.
10. minut
Prvi faul Zvezde, ali to je namerna lična Jaga dos Santosa. Ipak, iz tog napada gosti su dali samo jedan poen.
9. minut
Fenomenalan protok lopte i trojka Davidovca - 26:16.
8. minut
Jago pogađa za dva, ali ne i dodatno bacanje - 23:16.
7. minut
Pogađa i Lazić za tri - 21:13. Vraća Marinković - 21:16.
6. minut
Ovo se ne viđa često - trojka Luke Mitrovića. Ipak je to dvojka - 18:13.
5. minut
Podiže Jago prednost na 16:8. Zatim su gosti sa pet poena u nizu vratili priključak - 16:13.