EFES PAO U "PIONIRU": Kampaco predvodio Zvezdu u rušenju dvostrukog šampiona Evrope!

08.03.2023. 21:19
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

"Tango Argentino"

Košarkaši Crvene zvezde u beogradskom "Pioniru" savladali su ekipu turskog Efesa u okviru 27. Evrolige, rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 24:8) u korist crveno-belih.

LOŠE VESTI ZA PARTIZAN: Makabi srušio Fener - trka PLEJ-OF se nastavlja!

MALJKOVIĆ NAKON ŽREBA: ”Znamo šta nam je činiti”

Izgubio od Partizana, ali...pamtiće Teodosić ovaj meč

Evroliga, 27. kolo

CRVENA ZVEZDA - ANADOLU EFES 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 24:8)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Huan Karlos Garsija (Španija), Pjotr Pastusiak (Poljska)

ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 5, Kampaco 22, Mitrović 10, Martin 2, Dobrić 15, Ivanović, Nedović 9, Marković 3, Kuzmić 5, Petrušev 7, Bentil 10.

EFES: Boboa 15, Brajant 10, Klajburn 12, Tundžer 8, Mbaje 12, Žižić 16, Danston 2.

Crveno-beli su slabije ušli u meč, ali su se brzo priključili, uneli neizvesnost i čestu smenu vođstva.

Prva četvrtina prošla je u znaku raspoloženog Ognjena Dobrića sa već 12 poena u tom periodu i slabije defanzive domačih u startu.

Gosti su bolje otvorili meč vođstvom 8:2, Zvezda nije mogla da nađe dobra rešenja u napadu, a odbrana nije bila na visokom nivou.

Ognjen Dobrić je pogodio jako tešku i daleku trojku preko ruke u poslednjoj sekundi napada za 10:7, što je podiglo navijače i ulilo nadu u pokretanje serije, koju je ugasio Tunčer istom merom.

Ivanović je na 15:9 tražio tajm-aut i ubacio Kampaca umesto Vildoze. Fakundo po ulasku u igru pronalazi vezu sa Dobrićem koji pogađa floter uz faul, pa potom novu trojku, oba puta na proigravanja omalenog plejmejkera. Buboa se nametnuo kao glavni izvor poena kod Efesa.

Dobrić postaje glavni izvor Zvezdinih poena sa osam vezanih. Efes se oslonio na Klajburna i odbranu za održavanje vođstva. Poslednje poene u prvoj četvrini postigao je Hasan Martin za smanjenje zaostatka Efesa na 25:20.

Druga četvrtina je počela duelom Klajburna i Kampaca.

Amerikanac poentira za dva, pa Fakundo sa dve trojke spušta Zvezdu na poen zaostatka 27:26. Klajburn precizan za tri na drugoj strani.

Nedović i Petrušev promašuju šuteve sa distance, što koriste gosti da se odmajku na 34:26, strelci u seriji 7:0 bili su Klajburn sa pet poena i Danston zicerom posle skoka u napadu.

Nedović je potom prodario sa pet poena u nizu na šta se nadovezao Mitrović košem uz faul za zaostatak 34:33, nije pogodio dodatno bacanje. Domai su izdržali u odbrani, kao nagrada je stigla treča trojka Kampaca za prvu prednost Zvezde 36:34.

Zvezda u dva napada faulira Žižića, koji pogađa jedno od četiri bacanja. ispostavilo se odlična taktika crveno-belih. Hrvatski centar faulira Petruševa koji jednim od dva penala drži Zvezdu na 37:36, a Nedović fenomenalnom trojkom iz trka preko ruke diže na 40:36. Efes se ne predaje, Žižić poenima iz igre donosi izjednačenje.

Laki poeni Brajanta vraćaju prednost Efesu 42:41. Bentil se snalazi leđnom tehnikom za nastavak rezultatske klackalice.

Zvezda bolje otvara drugo poluvreme. Bentil i Kuzmić imaju dve dobre saradnje iz kojih srpski centar stiže do pet poena, dva zicera plus dodatno bacanje. Treća trojka Dobrića diže crveno-bele na dvocifrenu prednost 55:45.

Bentil nastavlja sa korisnom igrom, koš posle ofanzivnog skoka za 59:51.

Mbaje i Žižić su držali Efes u igri u ovom periodu treće četvrtine. Mabaje trojkama, Žižić u reketu. Na drugoj strani je Vildoza postigao trojku, a Petrušev dva puta silovito zakucao iz sve snage.

Iskusni igrači Efesa ni u jednom trenutku se nisu predavali i nije ih omela atmosfera sa tribina. Brajant je košem uz faul vratio prednost Efesu 67:66. Tu je Petrušev da vrati prednost na "vodenicu" domaćih.

Pravo niotkuda u poslednjoj deonici se pojavljuje Stefan Marković hladnokrvnom trojkom za 71:70. Zvezda igra sjajnu odbranu, a hrabri Kampaco juriša ka košu i pogađa uz faul, ekstaza na tribinama na vrhuncu.

Brajant čini ličnu i dobija tehničku grešku, tako da Kampaco šutira dva bacanja, jedno je promašio. Već u sledećem napadu je položio za 76:70. Preko sigurnih izvođenja slobodnih bacanja Bentila i Lazarevića, crveno-belih dolaze na dvocifrenu prednost.

Ergin Ataman dobija drugu tehničku grešku na četiri minuta do kraja, kao dokaz da Efes polako "gubi konce" u finišu. Mitrović je imao svoje minijature za već ozbiljnu prednost Zvezde. Poslednji minuti služili su za rast razlike.

Zvezda se ovom pobedom popravlja na 12-15, Efes pada na 13-13 i deseto mesto. To godi i Partizanu ujedno, kome je u interesu da se što veći broj klubova odmakne od njegovih 15-12 i top 8 konkurencije.