MAKABI SLAVIO U ARENI: Zvezda od +16 do -4!

14.03.2024. 18:20
Kk crvena zvezda
Kk crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli poklekli...

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u beogradskoj Areni rezultatom 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:30) u okviru 29. kola Evrolige.

NOVI PROBLEMI: Zvezda desetkovana protiv MakabijaJanis Sferopulos

NOVI PROBLEMI: Zvezda desetkovana protiv Makabija

KAPITEN JASAN! Panter: Da imamo mu*aKevin Panter

KAPITEN JASAN! Panter: Da imamo mu*a

ZA NJEGA NEMA DILEME: Majk Džejms prognozirao ko će na fajnal-for EvroligeMajk Džejms i Kevin Panter

ZA NJEGA NEMA DILEME: Majk Džejms prognozirao ko će na fajnal-for Evrolige

Evroliga, 29. Akolo

CRVENA ZVEZDA - MAKABI 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:30)

Dvorana: Štark Arena

Sudije: Fernando Roča, Gitis Vilius, Sašo Petek​​​​​​

CRVENA ZVEZDA: Smart 12 (6sk, 2as), Lazarević, Hanga 13 (4sk, 7as), Davidovac 7, Mitrović 8 (3as, 3sk), Tobi, Bolomboj 11 (8sk), Ilić, Gedraitis 8, Gilespi 1, Jago 20 (7as, 5 izg.l)

MAKABI: Klivlend 6, Veb 2, Braun 10 (5as), Boldvin 14 (7sk, 5as), Menko, Dibartolomeo 3, Rivero 2, Koen 3, Tomason, Nibo 18 (13sk), Blat 3, Kolson 23 (5sk)

Zvezdi je trebalo nekoliko minuta da prilagodi odbranu Makabiju koji je počeo sa par ofanzivnih skokova i par otvorenih šuteva, ali nije to koristio na najbolji način pa je Zvezda dobrom igrom u napadu stigla do 9:3 najviše zahvaljujući Luki Mitroviću koji je odlično igrao.

I gosti su uspeli da srede odbranu, stigli su do 9:9 i posle toga Zvezda je nekako uspevala da pronađe put do koša, najviše preko Jaga i Bolomboja koji su zaigrali agilnije.

Dobra Zvezdina odbrana nastavila se i početkom druge deonice, nije ih poremetila ni trojka preko ruke Blata, a pod drugim košem sjajna rola Džavontea Smarta koji je sa pet uzastopnih poena podigao prednost, a posle najnovije njegove trojke bilo je 38:24.

Rasla je prednost i do ogromnih +17, trojku je pogodio i Jago koji je poluvreme završio sa 11 poena, poen manje od Smarta koji je najviše pokazao do sada za jedno poluvreme.

Nije tako dobro počelo drugo poluvreme po crveno-bele, imali su problema prvenstveno u napadu, a nakon zakucavanja Antonijusa Klivlenda bilo je 51:39.

Fredi Gilespi je nastavio da radi loše stvari za Crvenu zvezdu ove sezone, posle njegovog nesportskog faula Makabi je imao konačno šansu da se spusti ispod 10, što se desilo kada je Boldvin zakucao za 55:47.

Čak tri uzastopna napada imao je Makabi da smanji na -6, ali nije uspeo u toj nameri, i onda iz četvrtog pokušaja jeste, bilo je 59:53, a imao je Veb pokušaj za tri poena koji nije pogodio za dodatno smanjenje razlike. Prošlo je čitavih 3 minuta do poena Zvezde, Luka Mitrović je pogodio slobodna bacanja.

Totalna opasnost je bila na startu poslednje deonice kada je Makabi preko Bonzija Kolsona stigao do -4, Smart je zaređao par izgubljenih lopti i to je Sferopulosa nateralo da traži tajm-aut.

Ni to nije sprečilo Makabi da preokrene rezultat u svoju korist, Braun je izjednačio, Gedraitis je promašio trojku, a Nibo je odveo Makabi do plusa zbog čega je Grk na klupi Zvezde potrošio i poslednji tajm-aut. NIšta nije polazilo Zvezdi za rukom u napadu, Jago je gubio lopte, Boldvin je igrao jako pametno na drugoj strani i jasno je bilo ko je favorit u finišu utakmice.

Posle dva zakucavanja Niba bilo je 70:63, Zvezda nije mogla da dođe k sebi, čak ni sa slobodnih bacanja to nije bilo kako treba...

Hangina trojka iz ćoška za 70:67 je dala nadu crveno-belima da mogu do neverovatnog preokreta. Davidovac je smanjio trojkom na samo dva razlike, ali je Kolson bio nezaustavljiv na drugoj strani.

Zvezda je morala bez Jaga u završnicu, a posle trojke Hange bilo je 74:76 na dva minuta do kraja!

U poslednji minut smo ušli sa tri poena prednosti za Makabi, a onda je Hanga rešavao za tri poena i promašio ceo koš. Na drugoj trani Dibartolomeo rešava pitanje pobednika trojkom na dvadesetak sekundi pre kraja.

Jago je imao 20 poena, Hanga 13, Smart je ostao na onih 12 iz prvog poluvremena, a Boolomboj je imao 11. Kod protivnika crveno-belih, večeras Kolson 23 poena.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

4/4

40. Minut
80:84! Poslednji napad u rukama Makibaja na pet sekundi do kraja. Giedraitis pravi faul i šalje Tomasina na liniju penala, koje pogađa za kraj meča.
39. Minut
75:80! Hanga sa linije za slobodna bacanja smanjuje prednost gostuju na -3, ali Gilespi pravi faul i odvodi Kolsona na bacanja koje uspešno realizuje i povecava prednost.
38. Minut
ZVEZDA U PROBLEMU! Jago dos Santos je nakon duela sa Boldvinom morao da napusti teren šepajući, otišao je direktno u svlačionicu.
38. Minut
70:75! Hanga pogađa TROJKU, Braun pokušava da uzvrati ali se Nibo ponovo snalazi pod košem. Davidovac pogađa TROJKU za 70:72, ali Boldvin vraća TROJKU!
36. Minut
63:70! Džoš Nibo atraktivno zakucava uz faul, ali je promašio slobodno bacanje. Ipak lopta dolazi do Brauna koji pronalazi Niba koji ponovo poentira.
35. Minut
63:65! Nibo je pogodio za izjednačenje, zatim Mitrović maši pod košem. Ponovo Nibo pogađa i to uz faul. Makabi nakon -16 dolazi do vođstva za nešto manje od 14 minuta igre.
33. Minut
63:59! Imali su gosti napad za izjednačenje, ali je promašio Lorenco Braun, uznto je i napravio faul nad Bolombojem. Smart i Bolomboj sjajno kombinuju u narednom napadu za 53 poen Zvezde na meču.
32. Minut
61:57! Kolson je precizan sa linije za slobodna bacanja, smanjuje predsnot domaćina na svega -5!
30. Minut
Počela je poslednja četvrtina! Prvi napad ima ekipa Makabija.

​​​​​​3/4

30. Minut
61:53! Uspeva Zvezda da koliko toliko zadrži nalet Makabija koji je prišao na -6 u jednom trenutku. U poslednjem napadu u ovoj četvrtini Rivero je dobio rampu!
29. Minut
59:51! Maši Hanga šut za tri poena, ali u narednom napadu nakon velike gužve pod košem, Klivlend pravi faul u napadu.
28. Minut
59:49! Jago poenima prekida seriju Makabija od 8:2. Nibo je precizan sa linije penala, ali Hanga poentira i održava prednost domaćina.
26. Minut
55:41! Klivlend je pogresio, Jago je to iskoristio i poentirao iz kontre. Održava prednost Crvena zvezda uz dosta agresivnu odbranu.
23. Minut
51:39! Vezani poeni Brauna i Noboa, smanjuje predsnot Makabi na -12.
22. Minut
47:34! Prve poene sa linije za slobodna bacanja postiže Lorenco Braun.
20. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

2/4

20. Minut
47:31! Novi poeni iz tranzicije za Zvezdu. Jago do Hange, a ovaj sa dve ruke zakucava. Zvezda uvećava prednost
17. Minut
38:24! Jago ponovo dovodi Zvezdu u dvocifrenu prednost. Boldvin pravi korake, što koristi Smart koji pogađa TROJKU i njegov 12 open na meču...
14. Minut
33:22! Braun maši u prodoru, na drugoj strani Smart pogađa TROJKU za +9 za Zvezdu! Već u narednom napadu Smart ponovo pogađa za dvocifrenu prednost!
13. Minut
28:20! Gilespi je bio odličan u odbrani, još jedan napad Makabija je propao! Smart je fauliran i precizan sa linije za slobodna bacanja.
11. Minut
24:20! Braun pogađa sa velike udaljenosti, ali Hanga uzvraća na drugoj strani.

1/4

10. Minut
KRAJ PRVE ČETVRTINE! Maši Hanga šut za tri poena. Crveno-beli u vođstvu 21:17.
09. Minut
19:17! Boldvin pogađa prvu TROJKU na meču i prvi put dovodi Makabi u vođstvo na ovom n Ali ubrzo je anulira Jago Dos n

Jago
Jago / Izvor: MN Press

07. Minut
12:11! Meč sa jakom odbranom i malo poena do sada. Rivero poentira i smanjuje na -1.
05. Minut
9:7! Boldvin i Braun poentraju i umanjuju prednost domaćina!
02. Minutu
7:3! Smit i Mitrović atraktivno zakucavaju, koriste promašaje ekipe Makabija. Bolomboj pogađa uz faul.