ZVEZDA DEMOLIRALA IGOKEU: Topić blistao - crveno-beli pobedom okončali godinu

30.12.2023. 21:48
Nikola Topić
Nikola Topić / Izvor: MN Press

Rutina...

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Igokee sa 80:48, u dvorani "Aleksandar NIkolić" u okviru 14. kola ABA lige.

"NE ZNAM KAKO SAM OSTAO U HALI": Pavićević u suzama nakon poraza od Partizana u BaruMihailo Pavićević

NAKON POBEDE PRIČAO O MORNARU: Obradoviće želje upućene BaranimaŽeljko Obradović

NAKON POBEDE PRIČAO O MORNARU: Obradoviće želje upućene Baranima

NOVOGODIŠNJI TREJD: Iz Reptorsa u Nikse!NBA

NOVOGODIŠNJI TREJD: Iz Reptorsa u Nikse!

ABA liga, 14. kolo

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 80:48

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Beograd

CRVENA ZVEZDA: Teodosić 8, Hanga 6, Davidovac 10, Lazić, Simonović 2, Tobi 13, Ilić 5, Nedović 9, Gedraitis 7, Gilespi 4, Topić 8, Jago 9

IGOKEA: Kondić, Bošković 7, Atić 2, Delalić 5, Stanković, Jošilo 2, Nakić 12, Milosavljević 9, Karmajkl 11, Jeremić, Milovanović

Sa velikim iščekivanjem navijači Crvene zvezde došli su u "Pionir" ne bi li videli na delu Nikolu Topića koji se kao zreo momak vratio među crveno-bele.

Videli su ga kako kreće od prvog minuta na parketu kultne dvorane i kako, sebi svojstvenim prodorom i polaganjem, postiže poene kojima se otvara utakmica. Savršenije nije moglo.

Videlo se veliko samopouzdanje u njegovom koraku i u njegovim rukama, što je ohrabrivalo sve u timu da mu veruju. Loš ofanzivni ulazak u meč imala je Igokea, što je Crvena zvezda iskoristila da već nakon pet minuta imaju dvocifrenu prednost (15:5).

Svega 13 poena postigli su gosti za prvih 10 minuta u čijim je redovima bilo dosta turbulentno prethodnih dana. Zvezdina prednost je kontinuirano rasla, da bi malo opala s početkom druge deonice gde je Igokea serijom 0:6 pokazala da ima određene raspoložive snage, ali tajm-aut Janisa Sferopulosa je to prekinuo.

Desila se tu i poneka teška trojka domaćih preko Jaga i Hange, pa je razlika i dalje bila visoka.

Zvezda se ispucavala na startu nastavka. Od ukupno pet uzetih šuteva, četiri su bili za tri poena i svaki je promašen. Upisao se samo Majk Tobi i to zahvaljujući zakucavanjem. Prišla je Igokea na 12 razlike, ali nije to dugo potrajalo pošto je Nemanja Nedović prekinuo "sušu“ trojkom.  Agresivnija je bila Crvena zvezda sve vreme, uz odličnu rolu Majka Tobija koji je po završetku treće deonice došao do dabl-dabl učinka. Još jednom slovenački centar piše blistav meč u AdmiralBet ABA ligi, još da ponovi slične predstave i u Evroligi... Deset minuta na klupi u drugom poluvremenu proveo je Nikola Topić vrativši se na pet minuta pred kraj, dok je tada prvi put ušao i Dalibor Ilić.

Došla je Zvezda i do najviših "+32", odbrana je bila na visokom nivou i može se reći savršen meč domaćina kojeg je i šut spolja služio na zavidnom nivou (39 odsto).

Majk Tobi je upisao 13 poena i 12 skokova, 10 je ubacio Dejan Davidovac uz devet skokova. Nemanja Nedović je ubacio devet, a Nikola Topić je imao osam poena, onih iz prvog poluvremena.