EVROLIGA: Zvezda na KRILIMA Nikole Kalinića do ZNAČAJNE pobede

13.10.2021. 18:22
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić / Izvor: MN Press

Meč trećeg kola.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u trećem kolu Evrolige u beogradskoj Areni Žalgiris sa 73:61. Odlična odbrana izabranika Dejana Radonjića bila je presudna da crveno-beli sada imaju dva trijumfa i jedan poraz, dok tim iz Litvanije ostaje bez pobede.

ISTORIJSKA UTAKMICA ZA ZVEZDU: Navijačima POZIV da BESPLATNO dođu na evropski meč

IZGUBIĆU MILIONE - NISAM VIŠE ANTIVAKSER: Karji Irvin se predomislio i uskoro će se VAKCINISATI

OGLASIO SE KALINIĆ: Izjava o Kosovu je pogrešno preneta, TO me boli

Prvo poluvreme je donelo igru u kojoj su odbrane dominirale uz mnogo grešaka u napadu. Crvena zvezda je povela 13:7, ali gosti su serijom 7:0 došli do prednosti na kraju prve deonice.

Slično je bilo i u drugoj četvrtini, ali pred kraj su Zvezdaši imali malo više spretnosti i na odmor su otišli sa dva razlike 29:27.

Evroliga, 3. kolo

Crvena zvezda – Žalgiris 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

HALA: Štark arena (Beograd)

GLEDALACA: 7893

SUDIJE: Huan Karlos Garsija, Emin Mogulkoč, Robert Viklicki

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 11, Uskoković, Davidovac 7, Mitrović 12, Lazić, Kalinić 15, Dobrić13, Holins 5, Simonović 3, Ivanović 3, Kuzmić 2.

ŽALGIRIS: Blaževič 4, Lekavičius 11, Nibo 14, Mudi, Kalnietis 2, Jankunas, Lukosiunas, Milaknis, Strelnieks 6, Kavano 8, Gifi 11, Ulanovas 5.

Odlična odbrana Crvene zvezde nije dozvolila gostima da prebace vođstvo na svoju stranu. Fenomenalno je igrao Nikola Kalinić, kao i Nejt Volters, dok je svoju prepoznatiljuvu rolu imao i Luka Mitrović. Kod gostiju Nibo je bio dominantan pod košem, ali nije mogao sam da sve odradi.

Na kraju je bilo 12 razlike. što je bila i najveća prednost. Možda je je prevelik trijumf, ali Zvezda je sjajno igrala u odbrani i pokazali su da su tim kojem je mnogo teško dati 70 poena.

Tok meča možete pratiti ovde.

40. minut
Holins trojkom stavlja tačku na meču - 71:61. Davidovac za krajnjih 73:61.
39. minut
Kavano promašuje za tri i Zvezda gazi ka pobedi. Kalinić pogađa za plus 10 (68:58), a samo još 70 sekundi do kraja.
38. minut
Kalinić poentira iz kontre za najveću prednost na meču 66:58.
37. minut
Zvezda opet na plus šest 64:58.
36. minut
Kavano pogađa novu trojku 60:58.
35. minut
Kavano delekometno pgađa trojku 58:55. Radon jić uzima tajm-aut.
34. minut
Mitrović dva plus jedan 58:52.
32. minut
Dobrić pogađa za pet razlike, ali vraćaju Litvanci trojku 51:49.

IV ČETVRTINA

30. minut
Samo četiri razlike za Zvezdu uoči poslednje deonice 46:42.
30. minut
Samo jedno bacanje pogađa Ivanović 46:40.
28. minut
Najveća prednost Zvezde - 45:37.
26. minut
Dobrić pogađa za tri, a zatim je izborio i faul u fazi odbrane - 41:37.
25. minut
Nibo pogađa, Mitrović uzvraća 38:34.
24. minut
Zvezda je propustila priliku da se odlepi 34:32.
22. minut
Kalinić vezuje pet poena 34:27.

III ČETVRTINA

20. minut
Mitrović hvata loptu na sekund pre kraja i sa jednim pogođenim bacanjem stavlja tačku na prvo poluvreme - 29:27.