22°C
22.05.2024.
117.1138
107.8893

DE-MO-LI-RA-NJE: Istorija OVO ne pamti - Srbija POBEDILA rivala 56 razlike na Evropskom prvenstvu!

05.10.2021. 07:57
Zastava
Zastava / Izvor: Profimedia

Ubedljivo.

Reprezentacija Srbije u Ragbiju 13 deklasirala je selekciju Rusije na startu Evropskog prvenstva u "B" grupi selekciju Rusije rezultatom 66:10 (38:0). Meč je odigran u Paraćinu, a Orlovi su došli na samo pobedu od najvećeg uspeha u dosadašnjoj istoriji ove igre na našim prostorima, a to je plasman u najjaču "A" grupu Šampionata Starog kontinenta.

TRAGEDIJA: Nokautirani borac PREMINUO (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

KRAJ JEDNE ERE: Lekićeva i Cvijićeva se oprostile od reprezentacije Srbije

Lema i Džepkosgei pobednici maratona u Londonu

Već na startu meča naslućivalo se da će Srbija pokušati da iznenade Medvede. Međutim, malo ko je mogao da predpostavi da će Orlovi postići prvi esej već posle 60 sekundi duela.

reprezentacija Srbije u ragbiju
reprezentacija Srbije u ragbiju / Izvor: Foto: Ragbi 13 Federacija Srbije

Baš se to i dogodilo. Lazar Živković je već u prvom kontaktu probio odbranu protivnika. Zatim je usledio još silniji nalet Stefana Nedeljkovića, da bi tačku na ovaj napad stavio Vladislav Dedić svojim prvim esejem na utakmici.

Džavid Jašari je precizan i Srbija već posle 60 sekundi vodila sa 6-0. Start iz snova za Orlove! Kako je meč odmicao, rasla je i prednost srpskih ragbista, koji su na poluvremenu vodili sa neverovatnih 38:0.

Drugo poluvreme predstavljalo je rutinu, pa su srpski ragbisti zabeležili jednu od najubedljivijih pobeda nad Rusijom i, ujedno, na evropskim prvenstvima.

Pogledajte kako izgleda Elina Svitolina teniserka iz Ukrajine.