DRAMA U MANILI: Portoriko posle drame i produžetka srušio Južni Sudan

26.08.2023. 12:37
Južni Sudan - Portoriko
Južni Sudan - Portoriko / Izvor: FOTO: Fiba.basketball

Afrička selekcija bila blizu prvog trijumfa na Mundobasketu.

Kakav meč, strašan meč na otvaranju grupe "B" u kojo igra Srbija na Svetskom prvrenstvo koje se održava na Filipinima, Japanu i Indoneziji. Reprezentacija Portorika pobedila je u Manili posle produžetka selekciju Južnog Sudana debitanta na Mundobasketima sa 101:96 (24:29, 18:23, 18:15, 21:14, 20:15). Afrička selekcija propustila je ogormnu priliku da dođe do prvog trijumfa na planetarnim šampionatima, dok su Portorikanci došli do pobede posle 45 minuta igre najviše zahvaljući daleko većem iskustvu.

SILOVITA GRUZIJA: Zelenortska Ostrva bez ikakve šanse!

RISTIĆ I JOVIĆ SLOŽNI: Pozitivna energija u timu, na pobedu protiv Kine

AVDALOVIĆ OPTIMISTA: Srbija ima kvalitet da napravi dobar rezultat

Odigrala je selekcija Južnog Sudana fantastično prvo poluvreme u kome je postigla čak 52 poena i stekla čak deset poena prednosti. Lako su dolazi do poena u napadu, bili borbeniji i manje grešili od rivala.

Međutim, u nastavku meča napad Južnog Sudana je potpuno stao. Portorikanci su strpljivom igrom lomili otpor rivala i stigli do izjednačenja i minimalnog vođstva u samom finišu. Imali su izabranici Nelsona Kolona da dođu do trijumfa na 0.3 sekunde pre kraja pri rezultata 81:81, ali je Ismael Romero promašio oba slobodna bacanja.

Ipak, u dodatnih pet minuta, Portorikanci su bili daleko bolji i zasluženo došli do pobede.

U pobedničkom sastavu briljirao je Stiven Tompson sa 21 poenom i 13 skokova. Odlični su bili Kondita sa 18 i Romero sa 16 poena. Južni Sudan predvodio je sjajni Karlik Džons sa 38 poena, šest skokova i 11 asistencija, ali ni to nije bilo dovoljno njegovoj selekciji da dođe do trijumfa.