DRAMA U MINHENU PRIPALA REALU: Jabusele vodio KRALJEVIĆE do trijumfa, Lučić tragičar Bajerna

05.11.2021. 22:50
Vladimir Lučić
Vladimir Lučić / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo u Audi domu.

Košarkaši Reala slavili su uzbudljivoj završnici protiv Bajerna rezultatom 80:76. Meč 8. kola Evrolige rešen je u poslednjem minutu, a junak pobede Kraljevića bio je Geršon Jabusele.

EVROLIGA: Zenit lupio novi šamar Efesu, Žalgiris nastavlja da se bruka

STIGAO ODGOVOR FMP-U: Oglasio se Ostoja Mijailović

DALAS MUR ISPROZIVAO FMP: Uzvratili su ŽESTOKO iz Železnika! Obratili se i Obradoviću

Čitav meč je bio neizvestan sem perioda tokom druge četvrtine kada je španski klub stigao do maksimallne prednosti od 12 poena. Vodio je Real sve do poslednje deonice kada ispušta prednost i meč uvodi u neizvesnu završnicu koju su ipak rešili u svoju korist.

Geršon Jabusel je bio najefikasniji kod gostiju sa 21 poenom, uz tri skoka. Serhio Ljulj je upisao 10.

Kod domaćih, Ogustin Rubit je imao 20 poena i pet asistencija, Derun Hilijard 16 poena, a Dešon Tomas 11. Vladimir Lučić je uprkos ubačenih 7 poena bio tragičar svoje ekipe. Naime, srpski reprezentativac je u poslednjem napadu Bavaraca loše pokušao da proigra Rubita koji je loptu nehotice poslao u aut.

Real ima skor 6-2 i sledećem kolu čeka Žalgiris. Bajern je na 3-5. Pred njim je gostovanje Monaku.