DRAMA U ŽELEZNIKU: Pobeda Zvezde posle produžetka u Evrokupu

26.10.2022. 21:20
ŽKK Crvena zvezda
ŽKK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Važan trijumf.

Košarkašice Crvene zvezde pobedom posle produžetka protiv ekipe Ramat Kašaron 88:87 počele su takmičenje u grupi A Evrokupa.

JOVANOVIĆ "OTVORIO KARTE": Jasna situacija oko Nedovića i Adamsa

U Zvezdi je totalno podbacio, a sada je doneo odluku koja je sve zaprepastila

SLAO JE LEBRONA PO KAFU I KROFNE: Džejms je doneo i novine, kafa je bila vruća ... (VIDEO)

U utakmici sa mnogo preokreta domaće su u finišu treće deonice prvi put došle do sedam poena prednosti, međutim, Ramat je serijom 19:4 preokrenuo i u 34. minutu poveo 67:59. Zvezda je odgovorila serijom 10:0 za 69:68, a u neizvesnoj završnici Danijel Karš je na devet sekundi pre kraja bila polovična sa linije penala i ušlo se u dodatnih pet minuta.

Domaćima je važan trijumf u dvorani FMP u Železniku donela Aleksandra Katanić košem na 24 sekunde pre kraja ekstra vremena. Gošće iz Izraela su imale poslednji napad, ali Milica Ivanović nije bila precizna.

Čelsi Hol je bila najefikasnija sa 16 poena (7/8 za dva), Milica Bojović i Tina Jakovina su dodale po 15, Nevena Naumčev 11, a Snežana Čolić 8 uz 4 skoka i 9 asistencija.

U poraženom timu Alisia Dženkiks je upisala 31 poen, 17 skokova i 5 asistencija za indeks korisnosti 44, a Čarli Kolijer 23 poena.

U grupi A su još ekipe Panatinaikosa i Lublina, kojoj crveno-bele gostuju 2. novembra.