”PARNI VALJAK” PROTUTNJAO KROZ ISTANBUL: Partizan SRUŠIO Efes!

16.03.2023. 19:18
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Važna pobeda za Top 8 elitnog takmičenja!

Košarkaši Partizana savladali su dvostrukog šampiona Evrope, ekipu Anadolu Efesa u 29. kolu Evrolige, u Istanbulu. Rezultat je na kraju iznosio 84:97.

PLAŠE TE SE: As Reala se obratio Lesoru posle Zvezdinog poteza, gore društvene mreže

GRBOVIĆ REZIGNIRAN: Smešno suđenje u derbiju

ACO PETROVIĆ UDARIO NA ABA LIGU: "Sva tri hrvatska kluba OŠTEĆENA u velikom broju utakmica"

Evroliga, 29. kolo:

Anadolu Efes – Partizan 84:97 (23:11, 14:28, 27:24, 20:34)

Hala: Sinan Erdem Dom

Sudije: Migel Anhel Peres Peres, Robert Viklicki, Janis Fufis

EFES: Larkin 9, Singlton, Brajant 16, Gazi, Klajburn 22, ARna, Tunčer, Plajs 7, Micić 15, M'Baj 5, Žižić, Danston 10

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 16, Avramović 14, Panter 19, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 9, Naneli 16, Lesor 17, Trifunović 2, Anđušić, Madar 2

Na najgori mogući način je Partizan otvorio utakmicu u Istanbulu. Serija izgubljenih lopti i loše postavljena odbrana, što su iskoristili igrači aktuelnog šampiona Evrope.

Elajdža Brajant je ušao raspoloženo, Vasa Micić takođe, dok je u odbrani odličan bio Brajant Danston uz Tibora Plajsa. Partizan nije imao šut u tom periodu susreta i razlika je brzo bila dvocifrena u korist ekipe Ergina Atamana - 23:6.

Uspeo je Partizan preko Dantea Egzuma da se za nijansu razdrma i napadački pokrene, za 11 poena posle prve deonice, ali i dalje je to bila ispodprosečna predstava ekipe Željka Obradovića.

Bio je to početak pozitivne serije za crno-bele koji su kreirali sekvencu od 11:0 na krilima Zeka Ledeja čijih je, od te serije, bilo šest poena. Egzumov zadatak bio je da razigrava.

Tada se Partizan pokrenuo, vratio egal i posle ukradene lopte Alekse Avramovića i poena Džejmsa Nanelija, rezultat je bio 25:24 u korist šampiona Evrope. Sve to, bez da je Partizan ubacio ijednu trojku.

U međuvremenu se i to dogodilo preko Nanelija, a zatim je Ledej doneo prvu prednost gostima na tri i po minuta do kraja poluvremena.

Avramović se u završnici prvog dela razigrao i Partizan je dostigao vođstvo, a sve to nakon što su, setite se, gubili onih 23:6. Efes je od početka serije gostiju za 11 i po minuta ubacio 14 poena.

Trojkom Nanelija otvoreno je drugo poluvreme za Partizanovih „+5“, što je bilo najveće vođstvo srpskog tima do tog momenta. Igračima Efesa se ruke nisu umirile. Do trojke Vila Klajburna, Partizan je ponovo imao odličan niz od 11:2. Ali, sa dva vezana pogotka sa distance – Efes vraća momentum.

Usledila je konstantna razmena prednosti dva tima. Tada je crno-belima šut bio saveznik. Pet trojki pogodili su u trećem kvartalu, spram samo one jedne iz čitavog prvog poluvremena. Vil Klajburn je prednjačio na jednoj strani, Naneli na drugoj sa tri trojke iz četiri pokušaja. Pred ulazak u poslednjih 10 minuta susreta, Efes je imao minimalnu prednost.

No, Partizan je imao odličnu defanzivnu energiju. Uroš Trifunović je pokazivao zube sjajnim reakcijama na obe strane parketa. Trudio se Efes da igra brzo, ali je Partizan igrao brže i onda maestralnim vezanim trojkama Pantera i Nanelija, a između kojih je došla rampa Alena Smailagića, za novih „+5“!

Uskoro Panter, posle nove odlične odbrane „parnog valjka“ uvećava vođstvo za dva poena.

Ponovo je Partizan ušao u dvocifrenu seriju, Kevin Panter ju je produžio novom trojkom za velikih „+13“ i Efes je bio u nokdaunu, minuti su tekli... Odbrana je održavala fokus, prednost crno-belih je porasla i do 15 poena.

Pritiskali su domaći, pokušali da se vrate, ali šansi ipak nije bilo.

Kevin Panter je utakmicu završio sa 19 poena, 17 je ubacio Matijas Lesor, a dvocifreni su bili još Džejms Naneli, Zek Ledej i Aleksa Avramović. U ekipi Anadolu Efesa se kao lider istakao Vil Klajburn sa 22 poena.