EP ZA JUNIORE U LETONIJI: Srbija posle DRAME savladala Crnu Goru (FOTO)

31.07.2018. 16:01
KSS
KSS

Viđena je velika borba.

Juniorska reprezentacija Srbije, završila je dramatičnim trijumfom grupnu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu koje se održva u Letoniji. Izabranici selektora Aleksandra Bućana su u Lijepaji u okviru trećeg kola grupe D posle produžetka i neverovatne borbe uspeli da savladaju selekciju Crne Gore  97:95 (27:32, 12:17, 22:19, 23:16, 13:11).

DRAMA U FILADELFIJI: Lekari mislili da je Matiću pukla stomačna aorta

LJUBAV NA PRVI POGLED! Mirka ostavila verenika SULTANA da bi bila sa Rodžerom (FOTO)

Selekcija Crne Gore je daleko bolje počela utakmicu, veoma brzo povela sa 7:0, a u osmom minutu imala maksimalnu prednost od 25:16. Srpski juniori nikako u prvoj četvrtini nisu uspevali da nametnu željeni ritam, što je, uz propuste u odbrani, omogućilo rivalu vođstvo posle prvih deset minuta duela – 32:27.  Odlični Marko Pecarski nije bio dovoljan da se suprotstavi razigranom crnogorskom timu, koga je krenuo i šut za tri poena, što mu je u 17. minutu donelo dvocifrenu prednost – 46:35.

KSS
KSS

Na startu drugog poluvremena Srbija je pojačala intenzitet igre u odbrani, razigrao se Filip Petrušev i zaostatak je smanjen – 54:49. Mnogo bolje je delovao naš mladi tim u nastavku susreta, ali je rival uspevao da pronađe način da zadrži prednost i posle isteka 30. minuta – 68:61. Srpski juniori su u 38. minutu prišli na 78:75, ali je već u sledećem napadu usledila trojka Igora Drobnjaka i činilo se da je tada sve gotovo. Međutim, tako nisu misli naši reprezentativci koji su nastavili da se bore. Usledile su dve neverovatne trojke Altina Islamovića u poslednje 24 sekunde koje su donele izjednačenje – 84:84 i produžetak.

Velika borba vodila se i u dodatnih pet minuta. Odlični Zoran Paunović doneo je vođstvo Srbiji 93:89, ali je Crna Gora u 44. minutu uspela da dođe do izjednačenja – 93:93. Dramu u Lijepaji okončao je Filip Petrušev 14 sekundi pre isteka produžetka za konačnih – 97:95.

SRBIJA U18: Petrušev 21, Islamović 12, Nedeljković, Rutešić, Paunović 18, Trifunović 4, Vasiljević, Pecarski 28, Lakić, Cerovina 1, Ilić 6, Kuzmanović 7.

CRNA GORA U18: Drobnjak 19, Kljajević, Vulević 3, Titić 6, Žižić 10, Vujisić, Tomašević 23, Obradović 2, Kljajić 19, Brnović 11, Marinović 2, Vujičić.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.