107.611

EVROBASKET (5. DAN): Moć Srbije protiv Finske, Ukrajinci ŠOKIRALI Italiju u sred Milana (VIDEO)

05.09.2022. 13:11 17:13

Treće kolo Evropskog prvenstva...

Reprezentacija Srbije pokazala je moć u duelu protiv Finske, bilo je 100:70, a iznenađenje dana su priredili Ukrajinci koji su bili bolji od Italije 84:73 i to u Milanu.

Sva dešavanja u toku dana mogli ste pratiti UŽIVO uz Srbiju Danas.

SAMO PAR SATI PRED MEČ SA FINCIMA: Milutinov stigao u Prag! Srbija je KOMPLETNA

DRAGIĆ POBESNEO NAKON PORAZA: Zašto? Pitajte SELEKTORA

SKANDAL NA EVROBASKETU: Napadnut Furkan Korkmaz, Turci prete POVLAČENJEM sa šampionata (VIDEO)

22:55

Iznenađenje dana priredila je selekcija Ukrajine koja je savladala Italiju 84:73. Selekcija Srbije je rutinski privela meč kraju i pobedila Finsku sa 100:70... više o tome pročitajte OVDE.

21:53

Srbija dominira u duelu sa Finskom, posle prvih 20 minuta rezultat je 62:34 za izabranike Svetislava Pešića.

20:07

Posle skandala na meču Nemačka - Litvanija FIBA je suspendovala sudijsku trojku. Šta se dogodilo u pomenutoj utakmici pročitajte OVDE.

19:25

Jan Veseli, novi košarkaš Barselone, vodio je Češku do pobede u duelu sa Holandijom. Bivši centar Fenerbahčea i Partizana meč je završio sa 24 poena, uz samo jedan promašaj iz igre, imao je i sedam skokova. Česi su sada na skoru 1:2, Holandija je bez trijumfa u prva tri kola grupe D.

Uspeli su reprezentativci Grčke da slome otpor Britanaca početkom drugog poluvremena, a konačan rezultat je bio 93:77 za plavo-bele. Heleni su bili nošeni "savršenim" Kostasom Slukasom, koji je meč završio sa 21 poenom, uz šut iz igre 8/10, dodao je i pet asistencija.

17:45

Na dva minuta do kraja poluvremena Grčka, koja je na ovom meču bez pomoći Janisa Adetokumba,  ima prednost od svega tri poena protiv Velike Britanije, dok je u duelu grupe D Češka u vođstvu protiv Holandije (20:10) posle osam minuta igre.

17:42

Utakmica Gruzija - Turska imala je i treće poluvreme, više o tome i izjavi selektora Atamana pročitajte OVDE.

košarka
košarka

17:00

Počeo je duel u okviru grupe C, sastaju se Velika Britanija i Grčka.

16:20

Imao je Josar, pri rezultatu 70:67, tri slobodna bacanja na devet sekundi do kraja, ali je pogodio svega dva. Smit je na drugoj strani bio maksimalan iz svojih penala, preostalo je sedam sekundi, Sander je bio sledeći na slobodnim bacanjima, bio je polovičan. Vene je napravio prekršaj i konačno Šarić je stavio taćku na i za pobedu selekcije Hrvatske 73:70.

16:00

Reprezentacija Hrvatske nikako ne uspeva da napravi veći rezultatski suficit. Na sedam minuta do kraja razlika je svega pola koša.

15:55

Selekcija Izraela pretrpela je prvi poraz na evropskom šampionatu. Poljska je slavila 85:76, a najefikasniji je bio Sloter sa 24 poena, pratili su ga Balčerovski sa 17 i Čel sa 13 poena. Kod Izraelaca istakao se Zusman sa 18 poena, plejmejker Partiazana Jam Madar je imao poen manje.

15:30

POLJSKA - IZRAEL 70:62

Poljska ima prednost od osam poena na startu poslednjeg perioda.

15:15 POLUVREME

HRVATSKA - ESTONIJA 33:29

Hrvatska reprezentacija se muči protiv Estonije. Kockasti su u blagoj prednosti posle prvih 20 minuta, a najefikasniji je Dario Šarić sa devet poena.

14:45 POLUVREME

POLJSKA - IZRAEL 39 - 33

Selekcija Poljske na pragu je nove senzacije na Evrobasketu, ukoliko nastave sa igrom kao u prvom delu meča na kraju kojeg su na odmor otišli sa +6 poena prednosti u odnusu na favorita Izrael.

Najefikasniji u prvih 20 minuta na parketu bio u ekipi Poljske su: Slauter sa 10, Balcerovski, Ponitka sa 6 i Cel sa 4 upisana poena.

U redovima Izraela najviše su se istakli: Blat, Madar i Sorkin sa 6 poena, dok je Zusman ubacio 5 poena. Iskusni Deni Avdija se nije upisao u strelce, dok je na parketu proveo skoro 15 minuta na parketu.

Avdija
Avdija / Izvor: Foto: FIBA

Na današnjem rasporedu su mečevi grupa D i C, onih koji se direkto ukrštaju.

Na parket će najpre predstavnici grupe D, u kojoj se nalazi i selekcija Srbije.

14:00 POLJSKA - IZRAEL

U meču trećeg kola grupe D, snage će odmeriti Poljaci i Izraelci.

Selekcija Poljske je bila najprijatnije iznenađenje prvog kola u kojem su savladali reprezentaciju Češke, inače domaćina Evropskog prvenstva rezultatom 99:84.

Euforija Poljaka trajala je samo do narednog meča kada ih je pošteno deklasirala reprezentacija Finske sa 30 poena razlike (89:59). Nakon skora od 1:1, Poljaci se i dalje nadaju prolazu, stoga im je pobeda imperativ u ovom meču.

Sa druge strane, ekipa Izraela uz dosta muka startovala je na ovo Evrobasketu. Oni su u prvom kolu pobedili posle produžetka u Pragu Finsku rezultatom 89:87 (16:27, 24:13, 21:18,18:21, 10:8).

U narednom kolu su sprečili iznenađenje koje je mogla da donese Holandija, te u tom meču najviše zahvaljujući Avdiji i Madaru, slavili sa 74:67.

Izraelci su odbili napade Holandije i pobedili ih rezultatom 74:67. Time su se izjednačili sa Srbijom sa dve pobede u prva dva kola Grupe D, dok je Holandija na 0/2 koliko ima i Češka. Na 1/1 su Finska i Poljska.

14:10 HRVATSKA - ESTONIJA

Hrvatska košarkaška reprezentacija danas igra jako važnu utakmicu protiv Estonije za prolazak u daljnju fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu. Hrvati nakon dve odigrane utakmice imaju skor od 1:1 i to zbog poraza od Grčke u prvom kolu i zatim uspešnog popravnog protiv Velike Britanije.

Sa druge strane, selekcija Estonije opravdala je ulogu autsajdera u ovoj grupi. Oni su u prvom kolu ubedljivo poraženi od Italije, dok su u drugom kolu zabaležili tesan poraz od Ukrajinaca, rezultatom 73:74.

17:00 VELIKA BRITANIJA - GRČKA

Britanci su napravili veliki uspeh samim tim što su se plasirali na EVrobasket, a sada su u pohodu na zabeleže prvu pobedu što bi bio veliki uspeh za njih.

Ali protiv Grčke tu pobedu ne bi trebali tražiti već uživati u prilici da igraju protiv jednog od najboljih igrača na svetu. Ali ne treba ih ni otpisivati, ne tako davno Velika Britanija je u kvalifikcijama dva puta pobedila reprezentaciju Grčke.

Istina ta reprezentacija Grčke nije bila ni približno kvalitetu ovoj na Evrobasketu.

Što se tiče skora Velike Britanije, oni su u oba susreta poraženi i to poprilično ubjedljivo. Prvo ih je Ukrajina pobjedila sa 29 poena razlike, a zatim i Hrvatska sa 21.

Grci su počeli da plešu svoj „sirtaki“ u Milanu, i zabeležili su dve veoma važne pobede u svojoj grupi, i može se već reći da su osigurali prvo mesto. Samo ih čudo može sprečiti u tome.

Prvo su Janis i društvo u neizvesnoj završnici pobedili Hrvatsku, a zatim je pala i domaćin Italija.

Protiv Hrvata su imali prednost čak i 20 poena u jednom trenutku ali su se vratili i poraženi su sa samo 4 poena razlike.

Taj meč će biti upamćen po sjajnoj blokadi Janisa nad Smitom koga je uhvatio na šutu za tri.

Adtokoumbo dominira, i ne smetaju mu ni drugačija pravila, ni lopta, ni sudije ni publika. Italiji je ubacio 25 poena uz 11 skokova, a Hrvatima 27p, uz 11sk. Aposlutna dominacija.

17:30 ČEŠKA - HOLANDIJA

21:00 UKRAJINA - ITALIJA

21:00 SRBIJA - FINSKA

Košarkaška reprezentacija Srbije je odlično startovala na Evrobasketu i upisala je dve pobede iz isto toliko mečeva protiv Češke i Holandije. Naredni meč je nešto ozbiljniji, pa naša reprezentacija ima megdan sa Finskom od 21 sata

Finci su na startu savladali Poljsku veoma ubedljivo, ali su potom izgubili nakon produžetka od Izraela, koji je uz Srbiju jedini neporaženi tim u grupi D.

Selektor Svetislav Pešić istakao je da je Finska poslednjih godina postala jedna ozbiljna reprezentacija.

- Oni polako postaju njihovi nacionalni junaci. Prati ih publika i vrlo ih poštuju. Ovakva Evropska prvenstva doživljavaju kao poseban izazov i mi svi to znamo - rekao je Pešić.

Sve vesti sa Evrobasketa pročitajte OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako košarkaši Srbije pevaju oproštajnu pesmu kapitenu Teodosiću