EVROKUP: Kasno buđenje Partizana, Monako slavio u Beogradu

15.01.2019. 20:37
Rade Zagorac
Rade Zagorac / Izvor: MN Press

Gosti slavili u punoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Košarkaši Partizana poraženi su od Monaka rezultatom 72:68 (21:13, 19:13, 14:12, 18:30) u trećem kolu E grupe Top 16 faze Evrokupa. Crno-beli su podbacili u duelu u većem delu meča sa timom koji je nedavno u prvom krugu ovog takmičenja savladao u Beogradu i Crvenu zvezdu. Ekipa Andree Trinkijerija imaće sada težak zadatak da izbori jedno od prva dva mesta u grupi koje vodi u nokaut fazu evropskog takmičenja.

POZNATE CENE FUDBALERA ZVEZDE I PARTIZANA: Evo kolika je RAZLIKA između VEČITIH (FOTO)

TUČA U FULAMU: Francuz NASRNUO na Mitrovića! Srbin ga HVATAO za gušu! Ranijeri ODLUČIO ko leti iz kluba (FOTO)

Partizan je za razliku od duela sa Albom u meč sa Monakom ušao nervoznije i sa određenom dozom imperativa pobede, što je crno-belima odseklo krila tokom prve deonice. Veliki broj izgubljenih lopti i netačnih dodavanja domaće ekipe otvorile su prostor gostima, što su oni znalački iskoristili i rešili prvih deset minuta 21:13.

U nastavku utakmice viđena je identična slika kao tokom prvih deset minuta. Loša organizacija i selekcija šuta bili su kobni po igru izabranika Andree Trinkijerija.

Crno-beli su u prvom poluvremenu šutirali 2-15, što je jedan od glavnih parametara loše igre Partizana. Nedostajao je i skok, pošto je zagrađivanje koša bio strani pojam za centre Partizana. Na kraju, pred odlazak na odmor, rezultat je glasio 40:26 za goste.

Utakmica je rezultatski praktično rešena na poluvremenu, a kada su crno-beli u poslednoj deonici pokušavali da uhvate korak sa gostima, na scenu su stupale sudije Rižik, Viklički i Balak i u nekoliko stuacija oštetile domaćina. Crno-beli su odlično šutirali trojke u finišu meča, a posle "bombe" Sija Partizan se približio na 69:64 na manje od dva minuta do kraja. Srpski tim nije, međutim, imao snage za preokret i Monako je stigao do drugog trijumfa u Top 16 fazi Evrokupa.