19°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROKUP: Partizan GRANITNOM odbranom SRUŠIO Darušafaku i došao na korak od ČETVRTFINALA! (VIDEO)

29.01.2020. 22:51
Partizan - Darušafaka
Partizan - Darušafaka / Izvor: MN Press

Četvrto kolo Top 16 faze.

Košarkaši Partizana savladali su Darušafaku u dvorani "Aleksandar Nikolić" sa 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14) u četvrtom kolu grupe E Top 16 faze Evrokupa. Crno-beli su igrali odličnu odbranu tokom većeg dela susreta koji je prelomljen serijom domaćih od 14:0 u poslednjoj deonici.

Četa Andree Trinkijerija je ovim trijumfom nadoknadila poraz od dva poena razlike u Istanbulu (65:63), pa je veoma blizu plasmana u četvrtfinale za koje joj je potrebna još bar jedna pobeda u poslednje dve runde protiv italijanskih predstavnika.

MINUT ĆUTANJA U PIONIRU: Grobari odali poštu Kobiju, ali i ovom LEGENDARNOM košarkašu (VIDEO)

GROBARI GA NISU ZABORAVILI: Bugarin ima novi klub!

DANGUBIĆ U PARTIZANU? Mijailović OTKLONIO sve dileme!

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja u čast preminulih košarkaša Kobija Brajanta i Ričarda Arčibalda.

Prva četvrtina je bila veoma izjednačena i tvrda. Turski tim je konstantno bio u blagoj prednosti na krilima odličnog Džonatan Hamiltona koji je ubacio brzih šest poena. Ipak, u završnici prvog kvartala poentirao je perspektivni Uroš Trifunović, na asistenciju Mozlija, pa je "Dačka" na mini-odmor otišla sa pola koša prednosti (17:16).

Crno-beli su u drugom kvartalu odigrali "granitnu" odbranu. Gosti punih pet i po minuta nisu mogli da postignu koš, pre nego što je poentirao Hamilton za 30:19. Prethodno je četa Andree Trinkijerija napravila seriju od 14:0, a trojke su pritom pogađali Birčević i Gordić.

Na veliki odmor domaći su otišli sa deset poena prednosti, a utisak je da je ona mogla biti i veća, ali je Kolson košem uz zvuk sirene smanjio na 35:25.

Partizan je bolje otvorio i drugo poluvreme. Posle četiri minuta igre i poena Jaramaza, osvajač Kupa Srbije imao je "plus 14" (43:29), a onda je usledilo nekoliko minuta igre bez koša. Od tada su gosti zaigrali efikasnije i krenuli da tope razliku, a posle trojke Kolsona za 45:39 trener crno-belih Andrea Trinkijeri bio je prinuđen da zatraži tajm-aut. Veličković i Volden su sa linije penala vratili razliku na dvocifrenu (49:39), ali su Kolson i Braun vezali četiri poena za Turke za 49:43, pa se sa tim rezultatom ušlo u poslednju četvrtinu.

KAKAV PREOKRET: Partizan iznenada OSTAJE bez 600.000 evra!

Početak završne deonice može se okarakterisati kao preloman deo ovog susreta. Crno-beli su ponovo "stegli" u odbrani, a trojke su pogađali Gordić i Jaramaz, dok je Zagorac kompletirao "dva plus jedan" za seriju od 9:0. Nakon toga je Džouns napravio tehničku, a Jaramaz je bio polovičan sa penala (60:43).

Turski tim nikako nije uspaveo da pronađe put do koša, a posle koša kapitena Veličkovića Partizan je poveo i 20 razlike (63:43). Ozdemiroglu je sa linije slobodnih bacanja prekinuo seriju domaćih od 14:0, ali je već tada bilo jasno da će bodovi ostati u Beogradu.

Na kraju je došlo do malog opuštanja u redovima domaćih, ali pobeda sa više od dva poena razlike nije dovođena u pitanje.

U narednom kolu Partizan gostuje Virtusu u Bolonji, dok Darušafaka ide na noge Trentu.

PARTIZAN - DARUŠAFAKA 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

GLEDALACA: 7.467

SUDIJE: Šemeš, Panter, Geler

PARTIZAN: Volden 9, Zagorac 5, Pejdž 2, Gordić 10, Mekadu, Jaramaz 15, Veličković 11, Birčević 3, Janković 2, Tomas 3, Trifunović 5, Mozli 4.

DARUŠAFAKA: Ozmizrak 4, Agva 4, Braun 8, Demir, Hamilton 17, Vejseloglu 2, Ozdemiroglu 7, Lemb, Džouns 6, Sav, Guler 3, Kolson 10.

Grupa E, četvrto kolo

Partizan - Darušafaka 69:57

Virtus Bolonja - Trento 94:70

Pogledajte slike sa meča Partizan - Darušafaka

PUKLA BOMBA: Sulejmani POZAJMLJEN do kraja sezone!

Atletiko DOVEO bivšeg igrača Zvezde i reprezentativca Srbije! (VIDEO)

TO JE SJAJNA STVAR: Pitali su Sadika o Napoliju, njegov odgovor IZNENADIO je Grobare!

BARSA U PROBLEMU: 48 sati da nađu NAPADAČA! (FOTO)

HOROR: Kamera zabeležila zvuk pada Kobijevog helikoptera, 43 sekunde strave i užasa (VIDEO)