PREGAŽENI KAO PLITAK POTOK: Crno-bela mašinerija razmontirala Hamburg

18.01.2022. 20:22
Matijas Lesor / Izvor: MN Press
Osmi trijumf Partizana.

Košarkaši Partizana ostvaril isu ubedljivu pobedu u 10. kolu A grupe Evrokupa pošto su savladali Hamburg sa 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24) i tako stigli do osmog trijumfa.

Spoj sporta i humanosti – počinje Mozzart Final Eight turnir u Beogradu

BOMBA! Fajnal-for Evrolige u Beogradu

TAKO JE MORALO BITI: Evroliga produžila rok za dovođenje pojačanja

Crno-beli su na ovom meču bili bez Dušana Miletića i Radeta Zagorca, ali se to nije osetilo u igri domaćina. Čvrstom odbranom koja je donela veliki broj ukradenih lopti Partizan je brzo stvarao prednost zahvaljujući pre svega raspoloženom Matijasu Lesoru protiv gostiju koji nisu uspevali tokom većeg dela prve četvrtine da povežu svoje redove, pa su crno-beli već posle prve četvrtine imali dvocifrenu prednost 34:14. U nastavku je Hamburg zaigrao nešto bolje u odbrani što mu je donelo i veću sigurnost u napadu, ali to nije promenilo situaciju na terenu. Uspeli su gosti u jednom trenutku da spuste zaostatak na 43:28, ali je ubrzo stigao odgovor crno-belih preko Avramović, Trifunovića i Ledeja, da bi im se pridružili Lesor i Ledej koj isu poluvreme završili sa po 15 postignutih poena, a crno-beli sa 24 poena prednosti.

Nastavak meča nije doneo ništa drugačiju sliku na terenu. Partizan je nastavio u visokom ritmu i čekao se samo trnutak kada će crno-beli stići do 30 poena prednosti, što se desilo posle poena Lesora u 25. minutu (77:46). Gost isu tek povremeno trojkom uspevali da probiju odbranu crno-belih, ali je tim Željka Obradovića čuvao 30 poena prednosti i pred četvrtu deonicu. Poslednji 10 minuta Bili su samo formalnost pošto je pitanje pobednika bilo odavno rešeno. Obradović je iz igre izvukao glavne igrače, pa je tempo malo opao, ali su crno-beli ostvarili sigurnu i ubedljivu pobedu protiv Hamburga.

PARTIZAN - HAMBURG 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Semeš, Laurinavičijus, Konstantinovs.

GLEDALACA: 5.021.

PARTIZAN: Kuruc 8, Panter 15, Ledej 18, Avramović 5, Koprivica 13, Dangubić, Smailagić 2, Mur 4, Glas 2, Lesor 22, Trifunović 8, Madar 5.

HAMBURG: Braun 5, Di Leo 3, Homsli 14, Rič, Majsner 5, Kristen 20, Mekalum 11, Kocar 9, Hinrih 3, Edigin 4, Holac 4.

Košarkaši Partizana večeras od 20.45 u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju ekipu Hamburga u okviru 10. kola A grupe Evrokupa. Crno-beli večerapšnjim trijumfom imaju priliku da se učvrste u vrhu tabele pošto su na drugoj poziciji iza Huventuda koji ima isti skor kao i Partizan, ali i bolju koš razliku.

Partizan i Hamubrg igrali su u prvom kolu kada su u veoma efikasnom meču crno-beli uspeli da trijumfuju u Nemačkoj. Dok su crno-beli u vrhu sa sedam pobeda i dva poraza, Hamburg je trenutno na sedmoj poziciji sa četiri pobede i pet poraza.

Trener crno-belih Željko Obradović na ovom meču neće moći da računa na Dušana Miletića koji je i dalje pozitivan na korona virus, kao i na Radeta Zagorca koji će još par dana biti van tima.

40. minut
Kraj meča, ubedljiv trijumf Partizana 102:77.
35. minut
Opao je malo tempo u igri Partizana pošto je Obradović izvukao glavne igrače iz igre, ali crno-beli imaju ubedljivu prednost 90:62.
33. minut
Rutinski Partizan drži situaciju pod kontrolom, 88:56.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 85:53.
27. minut
Bacio se Ledej po loptu na zapisnički sto, a dvorana je eksplodirala. Partizan vodi 80:46.
25. minut
Nastavlja Partizan u istom ritmu u kojem je i završio prvo poluvreme i vodi 77:46.
22. minut
Partizan stiče novu maksimalnu prednost 70:41.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan posle sjajnih 20 minuta vodi 65:41.
17. minut
Čuva Partizan prednost i drži pod kontrolom Hamburg koji igra agresivniju odbranu u drugoj četvrtini, 53:34.
15. minut
Igra se koš za koš u ovim trenucima, Partizan vodi 43:28.
13. minut
Kristen je postigao trojku i smanjio prednost Partizana na 39:21, ali Obradović odmah reaguje tajm-autom.
12. minut
Malo bolje je Hamburg počeo drugu deonicu, ali i dalje Partizan ima potpunu kontrolu meča i veliku prednost 36:18.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, odlična igra Partizana koji je stigao već do 20 poena prednosti 34:14.