EVROKUP: Partizanov prvenac u Evropi, crno-beli SRUŠILI Bilbao! (FOTO)

24.10.2017. 22:20
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: MN Press

Meč je obilovao preokretima.

Partizan je slavio u trećem kolu Evrokupa na gostovanju u Bilbau sa 92:96 (26:21, 23:21, 19:24, 24:30 ). Ovim su se crno-beli iskupili za dva poraza u ovom takmičenju, od Albe u Berlinu (111:85) i od Lijetuvos Ritasa u Beogradu (91:80) i najavili bolje dane za tim iz Humske.

Na početku utakmice poene su razmenili Todorović i Vilijams Gos (2:2), a nedugo zatim Veličković je postigao trojku (4:5, 2. minut)

EVROLIGA: Poraz Zvezde u Moskvi, crveno-beli sjajno krenuli, pa poklekli u nastavku (FOTO)

RUSI OČIMA NE VERUJU: Lesor ČEKIĆEM po Himkiju (VIDEO)

U narednim minutima vođena je izjednačena borba, bilo je 7:7 posle ofanzivonog skoka Aranitovića, a onda su usledili pogoci Ervela i Marinkovića (10:9, 4. minut).

Posle 12:11, domaći tim je rezultatski odmakao na 19:13 (5. minut, Todorović iz alej upa i trojka Tabua), ali crno-beli hvataju priključak poenima Pecarskog i Marinkovića (21:18, 7. minut).

ĐENKA SE JAVIO ODMAH POSLE MEČA: Porukom je ZAPALIO navijače Zvezde (FOTO)

U drugoj četvrtini Partizan je stigao do izjednačenja (26:26) posle pet vezanih poena Vilijams-Gosa. Zatim je Miler doneo i uvećao Zvezdi vođstvo 32:35, 15. minut. Međutim, domaćin je uzvratio trojkama Fišera i Tomasa (38:35, 17. minut)

Nisu se trgli crno-beli ni posle tajm-auta, koji je uzeo trener Miroslav Nikolić, na semaforu je u 18. minutu stajalo 41:35, a minut kasnije 46:37, posle čega Ervel i Čakarević dobijaju tehničke greške.

Bilbao je potom postigao četvrtu vezanu trojku (Todorović) i u 19. minutu je bilo 44:35, a seriju španskog tima 12:0 prekinuo je Tomić (44:37), a na kraju poluvremena je bilo 49:42.

SAVRŠENO: Ljudi, da li ste videli šta je uradio surovi Feldin? (VIDEO)

U nastavku su crno-beli (Veličković 4 i Marinković 2) nanizali šest poena i izjednačili na 49:49, a posle trojke Aranitovića je bilo 51:52 u 25. minutu. Do kraja treće deonice viđena je rezultatska klackalica.

U četvrtom periodu tim iz Humske je stigao do "plus pet" (73:78, 33. minut), ali nije se predavao domaćin, zatim je posle poena Vilijams- Gosa bilo 80:84 (35. minut). Dva minuta pre kraja bilo je 85:86, a posle velike borbe i promašaja Andrić je poentirao pod faulom, posle čega promašuje slobodno bacanja (85:88). I potom važne poene je postigao Čakarević (85:90) čime se iskupio za nekoliko prethodnih grešaka.

A zatim su crno-beli overili pobedu u penal završnici. Kod 92:94 Marinković je postigao penale za pobedu.

EVROKUP

GRUPA C - 3. KOLO

Lijetuvos Ritas – Lokomotiva Kuban 85:93

Bilbao – Partizan 92:96

Limož – Alba 65:73

BILBAO – PARTIZAN 92:96  (26:21, 23:21, 19:24, 24:30)

BILBAO: Fišer 5, Tabu 3, Mendia, Hamink 7, Redivo 13, Mumbru 10, Ervel 21, Kempton, Tomas 12, Todorović 17, Vučetić, Gladnes 4.

PARTIZAN: Miler 13, Vilijams – Gos 27, Aranitović 7, Marinković 10, Veličković 19, Tomić 4, Pecarski 4, Gavrilović 2, Andrić 2, Čakarević 6, Stevanović, Šalić 2.

Tabela: Lokomotiv Kuban 3-0, Alba 2-1, Lijetuvos Ritas 1-2, Limož 1-2, Partizan 1-2, Bilbao 1-2.