EVROKUP: Uzudljivo u Partizanovoj grupi, Bruž se spasio u završnici (FOTO)

03.11.2020. 21:40
KK Burž
KK Burž / Izvor: MN Press

Sve je rešeno u poslednjima sekundama meča.

Ekipa Burža savladala je Bahčešehir u šestom kolu Grupe A Evrokupa sa 79:77 (21:19, 22:16, 14:23, 22:19) u uzbudljivoj završnici i ostvarila drugi uzastopni trijumf, dok je turski tim pretrpeo i šesti poraz u isto toliko kola.

OČI BOLE OD BRZINE I LUKSUZA: Zavirite u Nedovićevu GARAŽU - 2 zverine od kola! Još kad mu vidite ženu... (FOTO)

USIJANJE: Alarm u Podgorici, Budućnost dobila NAJGORU moguću vest!

PAPRENO: Bogdan POTPISUJE! Od NULA na cifri, VRTI se u glavi!

Domaćin je bolje odigrao prvo poluvreme i na velikom odmoru stigao do osam poena prednosti (43:35). Bahčešehir odigrao odličnu tteću deonicu u kojoj je došao do potpunog preokreta i vođstva pred poslednju četvrtinu. U njoj se igralo poena za poen do samog kraja, da bi Omić doneo prednost Buržu koju je potvrdio Pikok sa penala tri sekiunde pre kraja za trijumf Burža. Prethodno je Ismet Akpinar pormašio iz izgledne situacije i propustio priliku da donese gostima pobedu.

Zek Rajt je sa 17 poena predbodio domaćina, dok je Danil oANđušić odigrao još jedan dobar meč sa 15 poena i po dva skoka i asistencije. Kod Bahčešehira je Erik Grin bio najefikasniji sa 27 postignutih poena, a Ismet Akpinar je postigao 17.

Večeras su odigrana još dva meča u Evrokupu. U okviru Grupe B Ulm je u Baru bio ubedljiv protiv desetkovanog Mornara sa 88:62.