CRVENO-BELO VEČE: BB šou u Milanu! Zvezdini manekeni marširaju Evroligom!

05.12.2019. 21:33
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: MN Press

Treći trijumf crveno-belih u nizu u elitnom takmičenju.

Crvena zvezda je nastavila pobedničku seriju u Evroligi. Posle Žalgirisa i Valensije, crveno-beli su kao gosti savladali Armani rezultatom 77:67. Italijanski tim je najomiljeniji rival srpskog prvaka u elitnom takmičenju, pošto je ovo bila peta pobeda Zvezde u isto toliko duela sa "manekenima".

ZVEZDA U POTRAZI ZA PLEJOM: Šakota OTKRIO planove crveno-belih

UDAR NA PONOS: Zvezdina provokacija razbesneće svakog navijača Partizana (FOTO)

KOKOŠKOV ODLUČIO: Oni će biti prvi POMOĆNICI selektora, radi se o NAJPERSPEKTIVNIJIM srpskim trenerima

Ekipa Dragana Šakote srušila je tim kojim sa klupe odlično komanduje Etore Mesina i pored toga što se među 12 igrača nije našao povređeni kapiten Branko Lazić. Beograđani su ipak odličnom timskom odbranom zatvorili najopasnije šutere “manekena”, dok se u napadu emitovao BB šou u režiji Bilija Berona i dva Brauna – Lorenca i Derika.

Crveno-beli su dobro započeli utakmicu u "gradu mode". Služio ih je šut za tri poena, pa su gosti i pored tri brzo izgubljene lopte Lorenca Baruna uglavnom bili u vođstvu.

Sredinom druge deonice Armani je došao do maksimalnih plus pet, ali su Beograđani zahvaljujući Deriku i Lorencu Braunu, kao i trojci Bilija Berona stigli do minimalnog minusa uoči velikog odmora.

Posle vrlo korektnog prvog poluvrmeena crveno-beli su odigrali treću četvrtinu za udžbenike. Odbrana je savršeno funkcionisala, pa je prvak Srbije i Jadrana primio samo 10 poena za identičan broj minuta.

Lorenco Braun
Lorenco Braun / Izvor: MN Press

Na drugoj strani, Zvezda je preokrenula rezultat u svoju korist serijom 9:0. “Uragan” je pokrenuo Lorenco Braun, zatim je Beron pogodio trojku, pa Odžo dva slobodna bacanja, da bi Davidovac kompletirao seriju za 52:45 u 28. minutu. Trojkom Fajea gosti su se u poslednjim sekundama trećeg kvartala odlepili i na dvocifrenu razliku, 57:47.

Armani se nije predavao, ali je Zvezda imala odgovore na svaki napad domaćina – bile su to trojke Derika Baruna i Bilija Berona, koje su zamaskirale pojedine promašene zicere indisponiranog Gista. Približio se domaćin na 67:63 posle trojke Rola, a onda je Gist konačno peontirao iz petog pokušaja za dva poena i gosti su obezbedili novi trijumf.

Armani - Crvena zvezda 67:77 (18:20, 22:19, 10:18, 17:20)

ARMANI: Dela Vale 7, Mek 2, Bililja, Moraskini 7, Rol 9, Rodrigez 14, Taržuvski 3, Nedović 6, Barns, Vajt 6, Bruks 7 (7sk), Skola 6.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 2, D. Braun 12 (4sk), Čović 2, L. Braun 21(7/8 za dva, 7as, 4il), Davidovac 6, Faje 6 (6sk), Beron 17 (4/8 za tri), Dobrić 3, Gist 2 (1/7 za dva), Dženkins (4sk), Simanić, Odžo 6.