NIŠTA OD TOP 8: Zvezda RAZBIJENA u Minhenu

01.04.2022. 19:46 17:13
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Jako loše izdanje crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu 82:57 i izgubili su svaku šansu za plasman u top 8 Evrolige.

PAŽNJA! Počinje ukrcavanje za let u KATAR, zauzmi jedno od 122 mesta u Mozzart avionu

HLADNA GLAVA KAO KLJUČ USPEHA: Svesni smo važnosti meča i šta može da nam donese

RADONJIĆ NEMA DOBRE VESTI: Zvezda žestoko oslabljena u Minhenu

Kao i mnogo puta ove sezone, odlično su u meč ušli crveno-beli. Imali su prednost u prvoj deonici od sedam poena, ali se u nastavku dosta toga promenilo.

Nisu imali ideju u napadu izabranici Dejana Radonjića, pa je Bajern nošen sjajnim Tomasom, a pre svega Ogastinom Rubitom otišao na veliki odmor sa prednošću od devet poena.

Evroliga, 33. kolo

Bajern - Crvena zvezda 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)

Hala: Audi Dom

Sudije: Rižik,  Šemeš,  Laurinavičius

Bajern: Hanter 6, Jaramaz 12, Džordž 4, Radošević, Šiško 8, Hilijard 9, Tomas 16, Lučić 5, Obst, Đedović, Rubit 22

Crvena zvezda: Kuzmić 8, Lazarević 4, Volters 7, Davidovac, Mitrović 11, Ivanović, Marković, Kalinić 12, Dobrić 8, Vajt

Ako je početak bio odličan za goste, šta reći za start drugog poluvremena. Totalna suprotnost, ništa nije finkcionisalo u igri Zvezde, odraz partije govori i podatak da su prve poene u deonici postigli na isteku petog minuta.

Nije ruku na srce ni Bajern dominirao, ali je ipak bio nešto učinkovitiji u napadu. Srpski internacionalac i bivši igrač Partizana Ognjen Jaramaz je bio sjajan, imao je devet poena u ovoj četvrtini.

U poslednjoj deonici se ništa nije promenilo, domaćin je dominirao i lagano priveo meč kraju. Najefikasniji u redovima Bavaraca je bio Rubit sa 22 poena, pratio ga je Tomas sa 16. Kod Zvezde je Kalinić imao 12 poena.

Baskonija – Žalgiris 96:79

Večerašnjim rezultatima poznati su i svi učesnici top 8 faze.

To su: Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Olimpija Milano, Efes, Makabi, Monako i Bajern. Samo ostaje da se vidi ko će završiti na kom mestu na osnvou rezultata u preostalim mečevima do kraja grupne faze.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Bajern - Crvena zvezda 82:57

38. minut
Fino poentira Luka Mitrović, 76:53.

35. minut
Kalinić je bio precizan sa linije penala. 70:47.

32. minut
Čini se da je sve rešeno na ovom duelu. Domaći su stekli prednost od čak plus 21, Zvezda će se teško vratiti u ovaj meč.

30. minut
Vodi Bajern posle tri deonice, 63:43.

28. minut
Užasna treća četvrtina za goste. Raste prednost Bavaraca, 56:40.

25. minut
Jako neefikasna treća deonica do sada. Crvena zvezda je još uvek bez poena. 46:33.

23. minut
Prve poene u drugom poluvremenu posle skoro tri minuta igre postiže Otelo Hanter.

Završeno je prvo poluvreme. Bajern - Crvena zvezda 42:33

18. minut
Bajern je stigao do plus 9, što im je najveća prednost do sada. Loša igra Zvezde u drugoj deonici.

16. minut
Nešto lošiji period igre Crvene zvezde, Dešon Tomas je pogodio trojku. Tajmaut Radonjić, 31:25.

13. minut
Bajern stiže do prednosti posle dugo vremena, Rubit je ponovo pogodio, 23:20.

11. minut
Prve poene u nastavku postiže Rubit. Trenutno je najefikasniji u oba tima i glavna napadačka snaga Bajerna. Na drugoj strani Lazarević uzvraća. 17:20

Završena je prva deonica, vođstvo Zvezde 18:15.

7. minut
Volters je najraspoloženiji kod gostiju, sedam njegovih poena, 14:9.

5. minut
Ogustin Rubit je postigao sve poene za domaće u dosadašnjem toku meča. Vođstvo Zvezde 11:7.