EVROLIGA: Barselona dobila DRAMU! Micić+Larkin = 35 (VIDEO)

13.01.2022. 23:20
Šejn Larkin i Vasilije Micić
Šejn Larkin i Vasilije Micić / Izvor: MN Press

Meč 21. kola.

Košarkaši Barselone savladali su u 21. kolu Evrolige ekipu Efesa rezultatom 82:77 i upisali 16. pobedu ove sezone.

VREME JE DA ORLOVI POLETE: Počinje Evropsko prvenstvo u rukometu, iskoristi PROMO KVOTU i igraj na Srbiju

EVROLIGA: Obradović i Anđušić bolji od Lučića i raspucanog Voldena

NBA OBJAVILA NAJNOVIJI PRESEK: Jokić DUPLIRAO glasove! Srbin grabi ka mestu STARTERA na Ol staru!

Velika drama viđena je u Blau Grani, gde je šampion Evrope imao priliku u finišu u potpunosti da preokrene meč, međutim, domaćin je odoleo napadima Pivara i nastavio trku za prvim mestom.

Barselona je bolje otvorila meč i već u prvoj četvrtini stigla do osam poena prednosti (17:9), ali su gosti iz Istanbula serijom 2:7 uspeli da istope zaostatak.

Rezultatski preokret nastao je u drugom kvartalu, kada je Efes počeo da diktira ritam, preuzeo vođstvo, sa kojim je i otišao na poluvreme (40:41).

Katalonci su, međutim, brzo uzvratili milo za drago i ponovo u trećoj četvrtini preko raspoloženih Kurika i Laprovitole vratili +8 na svoju stranu (51:43)

U poslednjih 10 minuta viđena je prava drama. Pri vođstvu Barse 73:69, Larkin je pogodio trojku za 73:72, nateravši Šarasa da reaguje tajm-autom. Na tri minuta pre kraja, usledili su koševi Jokubaitisa i trojka Brendona Dejvisa, koji su odveli domaćina na "plus šest" (78:72).

Nova greška Efesa u napadu i koševi Mirotića u reketu doneli su Barseloni osam razlike (80:72), da bi Singlton poentiranjem od tablu vratio nadu braniocu titule.

Nesportski faul Mirotića na 1:25 do kraja dodatno je zakomplikovao situaciju, pošto je Danston bio polovičan sa "penala" i smanjio na 80:75, ali je Singlton promašio otvorenu trojku, dok je na 34 sekunde pre kraja Micić bio siguran spustivši prednost rivala samo na tri poena (80:77).

Ipak, Vasa je odmah u narednom napadu načinio faul nad Jokubaitisom, koji je ujedno i poentirao za 82:77, što se ispostavilo konačan reultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rokas Jokubaitis sa 16 poena, Mirotić je dao jedan manje, dvocifren je bio i Sanli sa 13 koševa.

Što se tiče Efesa, prednjačili su Vasilije Micić sa 18 i Šejn Larkin koji je ubacio 17 poena, dok su po 12 dali Danston i Simon.

Najnovije vesti iz košarke pročitajte OVDE.