EVROLIGA: Beron i Panter rafalom trojki izbušili Makabi (VIDEO)

06.03.2020. 20:53
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli stigli do 11 trijumfa.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ubedljivo u ''Štark areni'' Makabi sa 92:76 (27:0, 22:23, 30:15, 13:18) u 28. kolu Evrolige. Crveno-beli su se tako revanširali Ponosu Izraela za poraz iz prvog dela sezone u Tel Avivu, a do pobede su stigli posle sjajnog šuta za tri poena Bilija Berona i Kevina Pantera.

NEKADA JE BIO 5. PIK NA DRAFTU: Sada je završio u češkoj drugoj ligi (FOTO)

VELIKI UDARAC ZA CRVENO-BELE: Poznato koliko će odustvovati Zvezdin košarkaš!

NIKOLA MIROTIĆ ODGOVORIO ĐOKOVIĆU: Evo šta je na tviteru napisao prvom teniseru sveta! (FOTO)

Za razliku od većine utakmica ove sezone u Evroligi, meč protiv Makabija je Crvena zvezda dobro otvorila i preko Berona i Štimca povela sa 5:2 posle dva minuta. Makabi je preko Hantera smanjio na 5:4, ali je onda proradio Bili Beron. Zvezdin šuter postigao je četiri uzastopne trojke, a crveno-beli su ukupno šest napada u nizu rešili postignutim trojkama pošto su se Beronu pridružili sa po jednom Lazić i Gist za vođstvo 23:14 u 7. minutu. Makabi je probao da se približi do kraja četvrtine, ali je na prvi mali odmor Zvezda otišla sa vođstvom 27:20, uz postignutih šest trojki iz sedam pokušaja.

Međutim i Makabiju je u drugoj četvrtini proradio šut za tri poena, ali su na drugoj strani Odžo i Perperoglu uspevali da uzvrate i Zvezda je i dalje imala prednost 35:27 u 13. minutu. Dorsi i Džekson pogodili su trojke za Ponos Izraela, ali su na isti način uzvratili Panter i Perperoglu. Uključio se i šutersku kliniku i Brajant, ali je odmah još jednom trojkom i šutem za dva uzvratio Panter i crveno-beli su i dalje bili na osam poena udaljenosti (46:38) na tri minuta do poluvremena. Na veliki odmor je Zvezda otišla sa vođstvom 49:43 koje je moglo da bude i veće da izabranici Dragana Šakote nisu neshvatljivo promašili nekoliko zicera, ali i šest slobodnih bacanja.

Na početku treće četvrtine Vilbekin je postigao trojku i smanjio na 49:46 i tada je delovalo da će Makabi uspeti potpuno da se vrati, ali je Zosman posle faula dobio i tehničku i dao šansu Zvezdi za četiri laka poena sa penala. Usledili su poeni Štimca, a zatim i jedan poen Berona sa penala posle tehničke za Kvinsija Ejsija što je donelo crveno-belima prvu dvocifrenu prednost na meču 55:45 u 23. minutu. Usledila su dva furiozna minuta Zvezde u kojima su crveno-beli pored dobre odbrane lako poentirali u napadu preko Gista, Lazića i Štimca pa je tim sa Malog Kalemegdana u 25. minutu vodio 67:48. Na trenutak su zastali crveno-beli u napadu, ali je Makabio bio potpuno razbijen u tim trenucima pa nije bilo posledica po Šakotin tim da bi Panter trećom trojkom doneo maksimalnih 72:51 u 28. minutu, a crveno-beli su sa 20 poena prednosti ušli i u poslednju četvrtinu 79:58.

Panter je postigao prva četiri poena Zvezde u četvrtoj deonici, da bi crveno-beli puna dva i po minuta bili bez poena, ali iz toga Makabi nije uspeo ništa da uradi pošto je samo Kalojaro ponetirao, da bi njegove poene anulirao pogotkom Lukas i Zvezda je u 34. minutu vodila 85:65. Ritam utakmice potpuno je bio opao u tim trenucima, ali to nije ugrozilo Zvezdinu pobedu, a atmosferu u dvorani je još jednom zapalio Gist sjajnim zakucavanjem na asistenciju Brauna i definitivno overio trijumf crveno-belih protiv Ponosa Izraela.