POMRAČENJE U DRUGOM POLUVREMENU: Zvezda poražena od Monaka

03.02.2022. 18:30
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli doživeli 14. poraz.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su 14. poraz u Evroligi pošto ih je u okviru 25. kola elitnog takmičenja Monako savladao 91:80 (19:30, 23:22, 22:12, 27:16) i stigao do 12. pobede.

NAJZASLUŽNIJI ZA POBEDU MAKABIJA U KAUNASU: Naneli najbolji igrač 24. kola

OBRADOVIĆ PONOVO O ZVEZDI: Ne bih da pravim rijaliti od mog odlaska iz kluba

NOVI UGOVOR: Pešić još tri godine u Bajernu

Monaku je pripao početak meč pošto su gosti imali prednost zahvaljujući pogođenim trojkama koje su u jednom trenutku prve četvrtine šutirali četiri od četiri i uspeli da stignu do maksimalnih četiri poena prednosti, ali je Zvezda krenula u preokret pošto je i četu Dejana Radonjića služio šut za tri. Crveno-beli su brzo stigli i do dvocifrene prednosti, kao i maksimalnih 14 poena vođstva da bi na prvom malom odmoru bilo 30:19 za Zvezdu. Nastavili su crveno-beli u istom ritmui u drugoj deonici, a predno je konstantno rasla. Holins je pogađao trojke, Lazić takođe i u jednom je Zvezda vodila 20 poena prednosti 45:25 u 16. minutu upravo posle trojke Holinsa. Ipak, Monako je uspeo do poluvremena da zaigra bolje i prepolovi zaostatak za Zvezdom na 52:42.

U trećoj četvrtini je Zvezda odigrala vrlo loše, izgubivši za jednu četvrinu sedam lopti, jednu više nego za celo prvo poluvreme. Monako je koristio svaku priliku i uz spore Zvezdine napade ispunjene izgubljenim loptama gosti su počeli da smanjuju zaostatak. Malo po malo se Monako približavao, da bi u samoj završnici četvrtine stigao do izjednačenja.U poslednjih 10 minuta Monako se jedini pitao za ishod. Zvezda je uspela da ponovo povede, ali je to bilo kratkog daha. Ispostavilo se da je trojka Džejmsa za vođstvo 70:68 u 34. minutu prelomila jer posle toga crveno-beli više nisu uspeli da se vrate, a Monako je stigao do zaslužene pobede.

CRVENA ZVEZDA 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Paterniko, Lezcano, Ćići.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4, Davidovac, Mitrović, Lazić 7, Kalinić 7, Dobrić 13, Holins 19, Ivanović 15, Marković, Vajt 6, Kuzmić 7, Cirbes 2.

MONAKO: Li 7, Bejkon 17, Tomas 8, Dialo 9, Motum, Butcileje, Motiejunas 20, Atara 8, Faje, Anđušić 8, Hol 4, Džejms 10.

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 19 časova u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju u meču 25. kola Evrolige ekipu Monaka kojeg sa klupe predvodi bivši trener Zvezde Saša Obradović.

Crveno-beli su u utorak takođe u Beogradu poraženi od Armanija, dok je Monako uspeo da savlada Panatinaikos u Atini. Dejan Radonjić može da računa kompletan tim.

Biće zanimljivo videti kako će navijači dočekati Sašu Obradovića jer u bili vrlo nezadovoljni kada je napustio klupu crveno-belih posle samo tri meseca, a trener Monaka trudio se da spusti loptu pred meč.

40. minut
Kraj meča, Zvzeda je poražena od Monaka 91:80.
38. minut
Monao stiže do prve dvocifrene prednosti trojkom 84:73.
36. minut
Vodio je Monako 77:71, ali je Zvezda sa penala smanjila na 77:73.
34. minut
Monako vodi 70:68 posle trojke Džejmsa.
32. minut
Dobrić pogađa trojku, Zvezda vodi 67:65.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut
Vrlo loše Zvezdina četvrtina. Monako je stigao do izjednačenja 64:64.
28. minut
Monako je posle trojke prišao na 60:58.
26. minut
Lazić pogađa trojku i Zvezda vodi 59:52.
24. minut
Serija Monaka 8-2, smanjuje na 54:50 i Radonjić traži tajm-aut.
22. minut
Zvezda poenima Kuzmića počinje drugo poluvreme 54:42.

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 52:42.
18. minut
Monako uspeva da smanji na 48:33, a Radonjić reaguje tajm-autom.
16. minut
Odlično igra Holins, postiže još jednu trojku i Zvezda vodi 45:25.
14. minut
Zvezda trojkom Hlinsa stiže d omaksimalnih 38:21.
12. minut
Zvezda posle trojek Ivanovića ponovo vodi 14 razlike 33:19.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Na kraju prve četvrtine crveno-beli vode 30:19, mada su imali i 14 poena prednosti.