EVROLIGA: Dončić u poslednjoj sekundi rastužio Zvezdine navijače (FOTO)

30.03.2018. 20:57
Alen Omić
Alen Omić / Izvor: MN Press

Real pobedio crveno-bele sa 82:79.

Košarkaši Crvene zvezde bili su blizu, ali nisu uspeli da savladaju Rela Madrid u Beogradu. Gosti iz Španije slavili su 82:79 (27:20, 16:19, 21:18, 18:22) trojkom Luke Dončića u poslednjim sekundama. Crveno-beli bili su u zaostatku tokom većeg dela meča, da bi u poslednjoj četvrtini uspeli da dođu do potpunog preokreta. Ipak, u neizvesnoj završnici Dončić je bio hladne glave i trojkom rešio pitanje pobednika.

Početak meča protekao je onako kako su najmanje želeli navijači Crvene zvezde. Četa Dušana Alimpijevića nije mogla ništa da pogodi u napadu, a sa druge strane je mnogo šrkipaslo i u odbrani koju je lako probijao od starta raspoloženi Dončić pa je Real vodio 10:0 u trećem minutu. Ročesti je konačno prekinuo Zvezdin post, a crveno-beli su se približili na 12:7. Međutim, Real je potpuno kontrolisao dešavanja u prvoj deonici i još jednom došao do dvocifrene prednosti 23:13, da bi do prvog malog odmora Zvezda uspela da se spusti ispod 10 poena zaostatka.

U uvodnim minutima druge deonice Real je ponovo došao do dvocifrene prednosti i maksimalnih 11 poena vođstva 35:24 trojkom Tompkinsa, a Zvezdu je održavao u igri raspoloženi Omić. Pridružili su mu se Dobrić i Feldin i crveno-beli su uspeli da priđu na 37:33. Ispostaviće se da će tih četiri poena prednosti Real uspeti da sačuva do poluvremena pošto je na velikom odmoru vodio 43:39.

Gosti iz Madrida uspeli su na početku treće četvrtine ponovo da uvećaju prednost, a Zvezda nikako nije uspevala da nametne svoj ritam. Real je u 25. minutu još jednom došao do dvocifrene prednosti 53:43, da bi Zvezda preko Lesora i Feldina brzo prepolovila zaostatak. Ipak, crvreno-beli nisu uspeli da to iskoriste momenat i Real još jednom nije imao problema da stigne do 10 poena razlike u svoju korist 62:52, a na poslednji mali odmor se otišlo sa vođstvom Madriđana 64:57.

Odlično su crveno-beli ušli u poslednjih 10 minuta, a Dobrić i Omić su Zvezdi u 32. minutu doneli prvo vođstvo na meču 66:64 za potpuno oduševljenje u dvorani. Nije to bio kraj Zvezdine serije. Dobriću i Omiću pridružio se Feldin i crveno-beli su serijom 13-0 preokrenuli na 70:64. Posle skor opet minuta Rela je uspeo da postigne koš, a zatim i smanji na 70:69. Usledila su skoro dva minuta bez pogotka tokom koja je bila primetna nervoznija igra oba tima, da bi Real ponovo poveo poenima Tavareša uz faul 72:70, da bi Feldin trećom trojkom ponovo doneo prednost Zvezdi dva i po minuta pre kraja. Međutim, razigrao se Tavareš, ali je na drugoj strani nastavio Omić sa dobrom igrom pa je 90 sekundi pre rkaja Real vodio 76:75. U poslednji minut Real je ušao sa vođstvom 77:75, da bi 40 sekundi pre rkaja Madriđani vođstvo povećali na 79:75. Nisu se međutim predavali momci u crveno-belom pa su Feldin i Omić doneli izjednačenje šest sekundi pre kraja. Ipak, Luka Dončić uspeo je da u poslednjoj sekund ipostigne trojku i donese Realu pobedu.

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID 82:79 (27:20, 16:19, 21:18, 18:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Hristodulu, Zamojski, Mogulkoc.

GLEDALACA: 5.700.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 3, Lazić 2, Dobrić 12, Feldin 18, Janković, Ročesti 6, Omić 25, Lesor 6, Enis 5, Jovanović, Bjelica 2.

REAL MADRID: Kozer 6, Rendl 6, Rendolf 7, Fernandez, Dončić 24, Rejes 14, Ajon 2, Justa, Kerol 4, Tavareš 8, Tompkins 11, Tejlor.

Petak

Unikaha - Olimpijakos 87:85 (74:74) p.p.

Crvena zvezda - Real Madrid 79:82

Žalgiris - CSKA 85:73

Panatinaikos - Valensija 75:56

Tabela: CSKA 23-6, Fenerbahče 21-8, Olimpijakos 19-10, Real Madrid 18-11, Panatinaikos 18-11, Žalgiris 17-12, Baskonija 16-13, Himki 16-13, Makabi 13-16, Unikaha 12-17, Bamberg 11-18, Crvena zvezda 11-18, Valensija 11-18, Armani 10-19, Barselona 10-19, Efes 6-23.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.