EVROLIGA: Efes rešetao trojkama, Zvezda se kasno probudila za preokret (FOTO)

31.01.2020. 20:46
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Četvrti uzastopni poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su četvrti uzastopni poraz, pošto je od njih u ''Štark areni'' bolji bio Efes sa 85:78 (24:16, 27:14, 21:28, 13:20). Crveno-bele je poraza koštalo katastrofalno prvo poluvreme uz odličan šut Efesa za tri poena, pa ni mnogo bolja igra Zvezde u drugih 20 minuta nije bila dovoljna za potpuni preokret.

ZAR JE MOGLO DRUGAČIJE? Ovako su Delije dočekale trenera Efesa Ergina Atamana (VIDEO)

KOBIJU U ČAST: Košarkaš Crvene zvezde rešio da na OVAKAV način oda počast Brajantu (FOTO)

ŠAKOTA SA IZNUĐENIM TIMOM PROTIV EFESA: Evo kojih 12 igrača izlazi na megdan lideru Evrolige

Katastrofalno je startovala Crvena zvezda meč koji je počeo minutom ćitanja tragično nastradalog Kobija Brajanta i preminulog Roberta Arčibalda, pošto su igrači Dragana Šakote u utakmicu ušli bez energije, dok je Efes odmah počeo da rešeta i posle tri trojke povede sa 11:0 u 4. minutu. Crveno-beli su uspeli konačno da poentiraju preko Brauna, da bi Štimac i Dobrić približili Zvezdu na 13:9, ali je Larkin pogodio dve trojke u nizu za prednost Efesa 20:11 u 8. minutu, da bi gosti iz Istanbula prednost sačuvali i do prvog malog odmora.

Drugu deonicu je nastavio Efes u istom stilu, pogađajući trojke, dok su crveno-beli ponovo lošije otvorili četvrtinu i gosti su u 11. minutu imali prvu dvocifrenu prednost 29:16. Zvezda dugo nije imala poene iz igre, a gosti su stekli novu maksimalnu prednost 34:16 u 13. minutu sve dok Odžo nije pogodio oba penala. Efes je i dalje sipao trojke u čemu je prednjačio Larkin koji je doneo svom timu i 24 poena prednosti 44:20 u 17. minutu, da bi na velikom odmoru crveno-beli imali zaostatak 51:30, a gosti trojke gađali 10 od 17. u prvih 20 minuta.

Još jednom je Efes dobro ušao u deonicu, ali je ovoga puta Zvezda uspela da koliko-toliko isprati goste koji su sredinom deonice imali ponovo preko 20 poena prednosti (60:38). U poslednjim minutima treće četvrtine Zvezda je uspela da konačno malo jače odigra u odbrani, dok su u napadu Beron, Braun i Davidovac uspeli da približe crveno-bele na 72:58 pred poslednju četvrtinu.

Novom trojkom je Efes počeo odlučujućih 10 minuta i bilo je jasno da će teško Zvezda uspeti da napravi iznenađenje. Pogađali su Štimac i Panter, ali je nedostajalo onog ritma iz treće četvrtine. Efes nije bio ništa bolje raspoložen, grešili su gosti u napadu, ali su crveno-beli uzvraćali istom merom. Ipak, uspela je Zvezda da uvede meč u neizvesnu završnicu posle pet uzastopnih poena Pantera, ali je lider Evrolige uspeo da ostvari 19. trijumf.

CRVENA ZVEZDA - EFES 78:85 (16:24, 14:27, 28:21, 20:13)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Garsija, Paterniko, Vikliki.

GLEDALACA: 14.820.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić, Panter 12, Braun 7, Perperoglu, Davidovac 15, Beron 14, Dobrić 5, Gist 3, Dženkins 2, Simanić 2, Odžo 4, Štimac 14.

EFES: Larkin 24, Buboa 11, Singlton 13, Balbaj 2, Sanli 7, Moerman, Tunčer, Plajs 6, Micić 6, Anderson 3, Peters 5, Simon 8.