EVROLIGA: Fener PROKOCKAO pobedu! Efes BEZ Micića stigao do prvog TRIJUMFA

21.10.2021. 23:17
Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević / Izvor: Profimedia

Mečevi petog kola.

Košarkaši Real Madrida su u meču petog kola Evrolige pobedili su Fenerbahče 70:69 iako je gostujući tim imao i 11 poena prednosti.

PRIDRUŽI SE NAJBOLJEM ONLINE KAZINU I POKUPI 30.000 RSD + 500 RSD ODMAH

REVOLUCIJA U EVROPSKOJ KOŠARCI: NBA pravi SVOJE takmičenje na Starom kontinentu, Evroliga odlazi u istoriju

Ekipa Aleksandra Đorđevića imala je tri poena viška na 42 sekunde pre kraja (66:69), ali su Francuzi u redovima domaćeg tima, najpre Fabijen Koser pa Vensan Poare sa četiri penala doneli preokret svom timu

Srpski trener je tražio tajm-aut na 11 sekundi pre kraja, nacrtao je poslednji napad, pobedu u rukama imao je Meriel Šejok, ali nije pogodio šut za tri poena.

Kozer je bio najefikasniji sa 16 poena kod poebdnika, a dvocifren je bio još samo Tomas Ertel sa 10.

Kod Fenera je Nando De Kolo dao 11, a jedan manje Jan Veseli.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić dobio je samo pet minuta i nije postigao  koš, uz jedan skok i tri izgubljene lopte.

Aktuelni šampion Evrope Anadolu Efes ostvario je prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige.

Oni su na svom parketu savladao Uniks rezultatom 71:68.

Posle uvodna četiri poraza, ekipa Ergina Atamana je konačno upisala pobedu.

Na utakmici nije igrao Vasilije Micić zbog povrede, dok je Filip Petrušev odigrao samo tri minuta i upisao dva poena.