EVROLIGA: Fenerbahče ubedljiv protiv umorne Zvezde (VIDEO+FOTO)

19.12.2017. 20:51
KK Crvena zvezda, Dejan Davidovac
KK Crvena zvezda, Dejan Davidovac / Izvor: MN Press

Meč 13. kola.

Branilac trofeja Evrolige Fenerbahče ubedljivo je savladao Crvenu zvezdu (82:56) u meču 13. kola elitnog takmičenja i naneo joj prvi poraz posle tri vezane pobede. Izabranici Dušana Alimpijevića su odlično otvorili meč i bili ravnopravan rival do sredine druge četvrtine, ali su domaćini zatim iskoristili umor igrača Zvezde (treći meč u pet dana) i rutinski priveli meč kraju.

ZVEZDA NA POTEZU: Olimpijakos hoće Milojevića!

VIŠAK U KLUBU: Partizanova želja sve bliža crno-belima (FOTO)

Zvezda je odlično otvorila meč u Istanbulu. Izabranici Dušana Alimpijevića su poveli 9:4 i tako naterali trenera Fenerbahčea da u igru pošalje Jana Veselog i Luiđija Datomea koji neočekivano nisu počeli u startnoj petorci. Ulaskom njih dvojice domaćin je preuzeo kontrolu nad utakmicom i serijom 10:0 prešao u vođstvo. Zvezda je uspela da se ponovo vrati, zahvaljujući sjajnoj roli Ognjena Dobrića, i čak povede 28:25, ali od tog trenutka je krenula serija domaćina koji je na poluvremenu imao plus osam (41:33). Veseli (10) i Datome (osam) su predvodili preokret Fenera u prvom delu igre. Marko Gudurić je postigao šest poena, dok se Nikola Kalinić na povratku u tim nije upisao u strelce iako je igrao 13 minuta.

TURCI GA NISU ZABORAVILI: Antić dočekan ovacijama u Istanbulu (VIDEO+FOTO)

ZIMSKI KAMP FSS: I Nemac želi da uči u Staroj Pazovi

Bivši fudbaler Junajteda teško bolestan

U drugom poluvremenu Zvezda nije imala raspoložene igrače koji bi mogli da pariraju domaćinu koji je bio silno motivisan da se iskupi navijačima za prošlonedeljni sramotan poraz kod kuće od Žalgirisa. U ekipi Željka Obradovića istakli su se Jan Veseli (15), Luiđi Datome i Bred Vonamejker (po 13), Džejms Naneli (12) i Nikolo Meli (10). U Zvezdi je dvocifren bio samo Ognjen Dobrić sa 15 poena, dok je potpuno zakazao udarni trio Ročesti (9) - Feldin (6) - Lesor (7). Dilan Enis je debitovao za Zvezdu u Evroligi i postigao je tri poena.

NIGERIJCI PIŠU: Partizan i Jang bojs žele vezistu iz Portugalije (FOTO)

Zvezdu već u četvrtak (19 časova) čeka novi meč u Evroligi, u beogradu će, u okviru 14. kola, gostovati desetkovani Panatinaikos, bez povređenog Nika Kalatesa. Crveno-beli će tako imati realnu šansu da stignu do šeste pobede kojom bi se potpuno uključuli u trku za plasman u TOP 8.

Fenerbahče – Crvena zvezda 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)
Dvorana: Ulker arena u Istanbulu. Gledalaca: 10.439. Sudije: Hristos Hristodulu (Grčka), Fernando Roča (Portugalija), Mikele Rosi (Italija).
FENERBAHČE: Tompson 4, Meli 10, Mahmutoglu, Vonamejker 13, Slukas 2, Nanali 12, Gudurić 6, Veseli 15, Guler 4, Kalinić, Dikson 3, Datome 13.
CRVENA ZVEZDA: Dangubić 3, Davidovac 3, Lazić, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4, Ročesti 9, Lesor 7, Enis 3, Jovanović 2, Bjelica.

Barselona – Unikaha (21)

TABELA: CSKA 10-2, Fenerbahče 9-4, Olimpijakos 9-3, Panatinaikos 8-4, Makabi, Žalgiris i Himki po 7-5, Crvena zvezda 6-7, Real Madrid, Baskonija i Bamberg po 6-6, Barselona i Unikaha po 4-8, Valensija, Efes i Armani po 3-9.