EVROLIGA: Marković za trijumf Himkija, Gist srušio Olimpijakos, Veseli silan u Bambergu! (FOTO)

10.11.2017. 20:37 14:38
Stefan Marković
Stefan Marković / Izvor: MN Press

Moskovljani savladali ekipu iz Vitorije.

U prvom današnjem meču šestog kola Evrolige, Himki je kao domaćin savladao Baskoniju posle uzbudljive borbe sa 91:90, a naš bivši reprzentativac Stefan Marković je pružio vrlo dobru partiju.

Himki je bolje otvorio susret, ali su gosti pri kraju prve četvrtine napravili preokret zahvaljujući trojci Meta Dženinga.
Baski su zadržali vođstvo i u drugoj deonici i odmakli na plus 10, a dominirali su i u nastavku.

Međutim, sredinom trećeg kvartala domaći su se trgli i izjednačili rezultat (trojka Uertasa), ali je na kraju trećeg perioda Baskonija ipak bila u prednosti (61:64).

Ekipa Himkija, predvođena Markovićem, Žilom i Švedom stigala je do novog izjednačenja, da bi naš plejmejker trojkom Markovića ponovo doveo u dvođstvo svoj tim. Usledila je serija Moskovljana 6:0, a zatim i penal završnica, u kojoj su se bolje snašli igrači domaćina.

Himki je imao plus četiri u samom finišu, a Grejndžer u poslednjim sekundama trojkom samo postavio konačan rezultat.

ČOVIĆ ODGOVORIO TERZIĆU: Mi smo dva različita sveta

U pobedničkom sastavu po 20 poena upisali su Šved i Entoni Žil, a Džejms Anderson 18, a Marković je postigao 15 poena, uz zavidnu preciznost (4-2 za dva poena i 3-2 za tri poena) i uknjižio i tri asistencije i po dva skoka i dve ukradene lopte.

U poraženom timu 19 poena je ubacio Džening, a Fojtman i Šengelija po 14, dok je Uertas postigao 11 poena, 6 asistencija i Vensan Poirije 12 poena i 9 skokova.

Fenerbahče je bio ubedljiv na gostovanju Bambergu rezultatom 80:57. Najbolji u timu Željka Obradovića bili su Kostas Slukas sa 11 poena, sedam asistencija i šest skokova i Jan Veseli sa 15 poena. Marko Gudurić je dodao pet poena za 10 minuta provedenih na terenu.

Jan Veseli
Jan Veseli / Izvor: Profimedia

Atinski derbi je pripao gostujućem Panatinaikosu. "Zeleni" su bili bolji od Olimpijakosa sa 70:62, a briljirao je bivši krilni centar Partizana Džejms Gist sa 15 poena i šest skokova. U ekipi Olimpijakosa Nikola Milutinov je sakupio četiri poena (2/7 iz igre) i sedam skokova.

Barselona - Efes 85:89

Tabela: CSKA 5-1, Himki 5-1, Olimpijakos 4-2, Real 4-2, Fenerbahče 3-3, Panatinaikos 3-3, Bamberg 3-3, Makabi 3-2, Valensija 3-3, Žalgiris 3-3, Crvena zvezda 2-3, Unikaha 2-3, Barselona 2-4, Baskonija 1-5, Anadolu 1-5, Armani 1-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.