EVROLIGA: Bjelica KONAČNO ZAIGRAO - Fener slavio! Armani ŠOKIRAO Olimpijakos!

03.03.2023. 23:20
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Foto: TwitterPrintscreen/@SantraDergi

Borba za TOP 8 sve neizvesnija...

Borba za TOP 8 u Evroligi od večeras se dodatno komplikuje. Ove večeri je kompletirano 26. kolo elitnog košarkaškog takmičanja, u kojem su košarkaši Real Madrida pobedili su Asvel u gostima rezultatom 75:71.

VRATILA SE ABA LIGA: MZT šokirao Pantere

POSEBNA PROCEDURA ZBOG DELIJA: Evo kako možete kupiti karte za meč Partizan - Olimpijakos

TRINKIJERI POHVALIO DELIJE, ALI... "Ne mogu ništa da poredim sa Grobarima"

Ono što su očekivali, gledaoci ovog meča su i dobili. Real je napravio razliku već u prvoj četvrtini kada je poveo 20:10 i do kraja održavao prednost.

Na poluvremenu je ta prednost porasla zahvaljujući Musi i Deku na 47:32.

Po povratku Asvel se malo razigrao i smanjio na jednocifren zaostatak zahvaljujući dve mini-serije od po 5:0. Domaćin je nastavio u dobrom ritmu i u završnici, ali nisu uspeli da nadoknade već veliku prednost Madriđana.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Kozersa 14 poena, dok je Vilijams-Gos postigao 13, Dek 12, a Musa 11 poena.

Kod Asvela istakli su se Metju i De Kolo sa po 13 poena, dok je Fol stao na 10 poena i devet skokova.

Ekipa Armanija iznenadila je prvi tim tabele Olimpijakos i slavila u Milanu rezultatom 83:62.

Armani je vezao četiri pobede u Evroligi, a ova nad grčkom ekipom je verovatno najveća. Poveli su Italijani već posle prvih 10 minuta 20:17, a prednost od tri poena sačuvala je i na poluvremenu.

U nastavku je tim Etorea Mesine definitivno rešio da večeras napravi iznenađenje i prednost su povećali u trećoj deonici. Napravili su seriju 12:0 i poveli 13 razlike. U četvrtoj četvrtini prednost je porasla i na 20 razlike posle trojke odmah na startu deonice.

Vezali su Volkap i Vezenkov dve trojke da smanje prednost, ali nije bilo moguće protiv raspolođenog protivnika.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Beron sa 18 poena, Meli je postigao 10.

Kod Olimpijakosa po 10 su ubacili Vezenkov i Volkap.

Baskonija je u Vitoriji apsolutno demolirala Valensiju u špansko derbiju rezultatom 114:75.

Bilo je relativno neizvesno u prvom poluvremenu. Baskonija je stekla prednost, ali je na poluvremenu bilo dvega devet poena prednosti za domaće pri rezultatu 57:48.

Međutim, po povratku na teren, Valensija se ugasila, ali je Baskonija eksplodirala.

Mnogo faulova na obe strane napravljeno je u trećoj četvrtini i veliki deo poena postignut je sa linija za slobodna bacanja, a mnogo više ih je bilo na strani Baskonije. U četvrtoj deonici Baskonija je napravila nerealnu seriju od 21:0 što je bilo dovoljno za već nedostižnih 103:66.

Homs je postigao 24 poena, Tompson 16 uz 11 asistencija, a Kosteljo 15 poena u pobedi svog tima. Srpski reprezentatvac Vanja Marinković upisao je 15 poena uz pet skokova i jednu asistenciju.

Kod Valensije se istakao Harper sa 15 poena, dok je Lopez postigao13.

Košarkaši Fenerbahčea su na domaćem terenu slavili ubedljivu pobedu protiv Virtusa rezultatom 104:72.

Portatak Nemanje Bjelice na košarkaške terene, prvi put od povratka u Evropu, obeležila je dominantna partija istanbuslkog tima koji je prosto deklasirao goste iz Bolonje i malo ih udaljio od pozicija koje vode u plej-of.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je od samog starta krenula silovito i već nakon prve deonice stekla velikih plus 17 (31:14), da bi na veliki odmor poneli čak plus 29 (58:29).

Tako se može reći da je susret na Bosforu rešen već nakon prvih 20 minuta, nakon čega je turski tim bez ikakvih problema priveo meč kraju u drugom poluvremenu.

Inače, Fener je na ovom susretu oborio klupski rekord po broju trojki na jednom susretu, pošto ih je večeras ubacio čak 20 i to iz 40 pokušaja.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Dešon Pjer koji je ubacio 20 poena, Džonatan Motrli je uz 16 poena imao i sedam skokova, a isto toliko imao je i naš Marko Gudurić koji je odigrao perfektnu partiju, pošto je ubacio sve što je uputio ka košu. Srpski reprezentativac šutirao je 4/4 za tri, 1/1 za dva i 2/2 sa penala.