EVROLIGA: Monako savladao UNIKS posle produžetka

08.10.2021. 20:58
Majk Džejms
Majk Džejms / Izvor: Foto: Euroleauge

Anđušić odigrao solidan meč.

Košarkaši Monaka savladali su u reprizi finala Evrokupa iz prošle sezone ekipu UNIKS-a posle produžetka u gostima sa 88:80 (74:74) u drugom kolu Evrolige. Monako je stigao do druge pobede, dok je UNIKS pretrpeo i drugi poraz.

Internet kao mesto NAJBRŽE ZARADE: Kako u jednom danu da osvojite preko milion evra?

POZIV KOJI SE NE ODBIJA: Zvezdina uzdanica poziva Đokovića na utakmicu

ŽALGIRIS PROMENIO TRENERA PRED ZVEZDU: Jugoslovenska LEGENDA preuzela litvanski tim

Gosti iz Kneževine bili su nešto bolji rival tokom prvog poluvremena što im je donelo prednost od četiri poena na velikom odmoru 39:35. Ipak, domaćin je predvođen Mariom Hezonjom odigrao sjajno u trećoj deonici koju je rešio u svoju korist i stigao do vođstva 58:50 na ulasku u poslednji period. Međutim Monako je uspeo da uzvrati u poslednjoj četvrtini, iak oje UNIKS imao poen prednosti pet sekundi pre kraja, ali je Majk Džejms uspeo da se izbori za dva penala. Prvi je pogodio, drugi promašio, ali je uhvatio loptu i promašio za pobedu pa se otišlo u produžetak. U njemu su gosti odigrali znatno bolje predvođeni upravo Džejmsom pa je Monako stigao do trijumfa.

Donta Hol je sa 16 poena predvodio Monako, dok je dva manje postigao Džejms. Danilo Anđušić postigao je 10 poena. U UNIKS-u je najefikasniji bio Hezonja sa 17 poena, dok je Džon Braun postigao 14.