EVROLIGA: Oslabljena Zvezda poražena u Istanbulu (VIDEO)

12.01.2018. 20:29
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli doživeli 10. poraz.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 17. kolu Evrolige u Istanbulu, pošto je bolji bio Efes sa 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24). Crveno-beli su u Istanbulu bili značajno oslabljeni pošto Pero Antić nije igrao, iako je bio na klupi, a smanjenu minutažu imao je i kapiten Branko Lazić. Čak i takvoj situaciji su crveno-beli imali šanse da se bore za pobedu, ali su u ključnim trenucima meča imali perioda lošije igre što je raspoloženi domaćin potpuno iskoristio i naneo Zvezdi 10. poraz u Evorligi.

Zvezda je dobro počela meč u Istanbulu i imala prednost tokom uvodnih minuta. Nije bilo preterano efikasne igre, ali je tim Dušana Alimpijevića ipak vodio 11:8 u šestom minutu. Ipak, Efes je uspeo da preokrene rezultat i na prvi mali odmor ode sa minimalnom prednošću, iako je Tejlor Ročesti pokušao šutem za tri poena da donese vođstvo Zvezdi.

U uvodnim minutima druge deonice ponovo je Zvezda bila bolji rival i stekla prednost, ali je već u 13. minutu Efes ponovo imao vođstvo. Usledio je period veoma loše igre Zvezde u odbrani što je Efes maksimalno koristio, pa je domaćin u 17. minutu stekao maksimalnih 13 poena prednosti (43:30). Međutim, crveno-beli se nisu predali i do kraja druge četvrtine uspeli su da dobro odigraju i na poluvreme odu sa samo četiri poena minusa (50:46).

Za razliku od prve dve deonice, na početku treće Efes nije dozvolio Zvezdi da opet stekne prednost. Domaćin je kontrolisao dešavanja na parketu iako su crveno-beli uspevali da pariraju u uvodnih par minuta. Ipak, Efes je sreinom treće deonice ponovo došao do dvocifrene prednosti (67:57). Ni ovoga puta nisu se predavali crveno-beli i ponovo su malo po malo uspeli da se približe Efesu na krilima Davidovca i Jankovića i u 29. minutu bilo je samo dva poena prednosti za domaćina (71:69). Međutim, trojke Daglasa i Simone donele su Efesu vođstvo 77:71 na kraju treće četvrtine.

Poslednja deonica nije dobro počela za Zvezdu pošto se razigrao Mekalum i uz pomoć Brauna doneo još jednom dvocfirenu prednost Efesu (82:71). Crveno-beli su ipak uspeli brzo da spuste zaostatak na manje od 10 poena, ali je Mekalum bio gotovo nezaustavljiv i održavao od pet do sedam poena Efesa na pet minuta pre kraja meča. Međutim, Janković je naseo na provokaciju Motuma i nepotrebno napravio nesportsku grešku, ali je Zvezda uspela da održi korak za Efesom. Bilo je to kratkog daha pošto su Zoran Dragić i Brok Motum u 37. minutu ponovo odveli Efes na maksimalnih 13 poena prednosti (97:84) čime je meč bio rešen.

EFES - CRVENA ZVEZDA 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24)

DVORANA: Sinan Erden.

SUDIJE: Perez Perez, Gontas, Balak.

GLEDALACA: 2.600.

EFES: Mekalum 20, Braun 10, Batuk, Bitim, Demir, Motum 12, Štimac 2, Mustafa, Daglas 12, Dragić 24, Danston 13, Simon 11.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 8, Davidovac 10, Lazić 2, Antić, Feldin 8, Janković 9, Ročesti 14, Lesor 11, Enis 5, Jovanović13, Bjelica 15.

Baskonija - Olimpijakos 86:54

Tabela: CSKA 13-4, Panatinaikos 12-5, Olimpijakos 12-5, Real Madrid 11-6, Fenerbahče 11-6, Žalgiris 11-6, Makabi 9-8, Himki 9-8, Baskonija 8-9, Unikaha 7-10, Crvena zvezda 7-10, Barselona 6-11, Bamberg 6-11, Valensija 5-12, Efes 5-12, Armani 4-13.