EVROLIGA: Zvezdi jedno poluvreme DOVOLJNO za Bamberg (FOTO)

02.03.2017. 20:49
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli ostvarili 14. trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su 14. trijumf u Evroligi pošto su u 24. kolu savladali Bamberg 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17) i tako načinili još jedan važan korak ka plasmanu u plej-of. Bio je ovo po malo čudan meč crveno-belih koji su sredinom treće deonice imali i 25 poena prednosti, ali je Bamberg u poslednjoj deonici uspeo da se opasno približi, ali su učenici Dejana Radonjića na kraju ipak ostvarili zasluženu pobedu.

Uz podršku pune dvorane ''Aleksandar Nikolić'' Crvena zvezda je furiozno počela meč. Gudurić i Mitrović nisu imali milosti prema gostima i domaćin je posle dba minuta vodio 8:0. Gosti kao da su tek tada počeli da igraju, a Zvezda je u naredna tri minuta bila bez koša, pa je Bamberg prišao na 8:7. Poslednjih pet minuta prve deonice nisu bili efikasni, ali se Zvezda ipak bolje snašla u napadu, a uz već standardno dobru igru u odbrani crveno-beli su vodili na prvom malom odmoru 17:9.

Uvodni minut druge deonice prošli su u igri koš za koš, pa Zvezda nije ispuštala osam poena prednosti, da bi do prvog dvocifrenog vođstva četa Dejana Radonjića došla poenima Simonovića sa penala (26:15) u 14. minutu. Kao da je samo to i nedostajalo Zvezdi da započne svoj nalet, pošto su trojkama Gudurića i Simonovića, uz poene Dženkinsa sa penala crveno-beli samo minut kasnije već imali 18 poena prednosti (33:15). Kozer i Meli su na kratk oprekinuli Zvezdinu seriju, ali je Dobrić odgovorio trojkom za erupciju oduševljenja u dvorani. Na njegove poene su se nadovezali Gudurić i Volters, da bi tačku na odlično Zvezdino poluvreme poenima stavio Tompson.

Gde su stali u prvom poluvremenu, igrači Dejana Radonjića nastavili su u drugom. Pogodili su Gudurić i Tompson, da bi uzastonpe trojke Lazića i Dženkinsa doneli Zvezdi 22 poena prednosti u 24. minutu (53:31). Bamberg je ličio na razbijenu vojsku u tim trenucima, a crveno-beli su to maksimalno iskoristili i preko Mitrovića došli do 25 razlike minut kasnije i tako krunisali seriju 13-2 za šest minuta treće deonice. Konačno je Bamberg uspeo da veže dva dobra napada i postigne pet poena smanjivši na 56:36, ali je Radonjić to odmah presekao tajm-autom. Međutim, to nije poremetilo goste koji su ohrabreni nastavili svoju seriju. Zvezda se prerano opustila i bez poena bila punih pet minuta u trećoj deonici, a Bamberg je napravio seriju 12-0 i pred poslednju četvrtinu ipak održao neizvesnost u meču pošto je prišao na 56:43.

Bamberg je nastavio u istom ritmu i na startu poslednjih 10 minuta. Gosti nisu imali šta da izgube i poenima Kozera i Nikolića posle dužeg vremena su se spustili ispod 10 poena zaostatka u 32. minutu (56:48). Bamberg je promašio dva šuta za tri, dok je na drugoj strani Gudurić u dva uzastopna napada gubio loptu. Posle punih devet minuta, računajući i treću deonicu Zvezda je konačno došla do poena zahvaljuću Dženkinsu, da bi zatim pogodio Gudurić za 60:48. Bamberg je međutim uzvratio sa dve trojke, između kojih je za tri pogodio i Dženkins, pa je četiri minuta pre kraja bilo 63:54 za Zvezdu. Uspeo je Bamberg na priđe na samo šest poena zaostatka posle trojke Milera, ali su Kuzmić, Simonovi i Dženkins pogodili za Zvezdu vrativši dvocifreno vođstvo 69:57. To je kratko trajalo pošto je Meli pogodio za tri i u poslednja dva minuta su crveno-beli ušli sa vođstvom 69:60. Gosti su i dalje nastavili da pokušavaju za tri, a posle Melijevog promašaja, Dženkins je Zvezdi na ulasku u poslednji minut ponovo doneo dvocifrenu prednost sa penala 71:60 i ispostavilo se rešio pitanje pobednika.

CRVENA ZVEZDA - BAMBERG (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Hristodulu, Peruđa, Ovinov

GLEDALACA: 5.700

CRVENA ZVEZDA: Volters 5, Tompson 7, Mitrović 8, Lazić 3, Simanić, Dobrić 3, Simonović 13, Rakičević, Dženkins 18, Gudurić 12, Kuzmić 2, Bjelica 3.

BAMBERG: Kozer 21, Meli 7, Zisis 9, Nikolić 9, Štajger, Tajs 2, Lo 2, Veremenko, Miler 3, Meknil, Hekman 7, Radošević.

Barselona – CSKA (21)

TABELA: Real Madrid 18-6, CSKA 17-6, Olimpijakos 17-7, Fenerbahče 16-8, Panatinaikos 14-9, Crvena zvezda 14-10, Baskonija 13-11, Anadolu Efes 12-11, Darušafaka 11-12, Žalgiris 10-14, Barselona 9-14, Makabi 8-16, Bamberg 8-16, Galatasaraj 8-16, Uniks 7-16, Emporio Armani 7-17.