FIBA LIGA ŠAMPIONA: Veličković doneo trijumf Partizanu (VIDEO+FOTO)

01.11.2016. 19:47
KK Partizan, Novica Veličković
KK Partizan, Novica Veličković / Izvor: MN Press

Crno-beli ostvarili drugu pobedu.

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobedu u FIBA Ligi šampiona pošto su u uzbudljivom meču drugog kola savladali Zelenu Goru 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11). Malo je nedostajalo da meč ode u produžetke, ali je najbolji pojedinac u redovima crno-belih Novica Veličković na asistenciju Branislava Ratkovice doneo Partizanu trijumf.

U dvorani ''Aleksandar Nikolić'' koja nije baš bila ispunjena do poslednjeg mesta, Partizan je dobro otvorio meč i poveo preko Stefana Birčevića i Đorđa Majstorovića, ali su gosti imali spreman odgovor. Oba tima mučila su se u napadu, pa je na polovini prve deonice postignuto tek 12 poena, a gosti su vodili 7:5. Razigrani Florens održavao je prednost gostiju, da bi Novica Veličković i Frenklin Robinson trojkama doneli egal na prvom malom odmoru.

Igralo se poen za poen u uvodnim minutima druge četvrtine da bi Vanja Marinković košem započeo seriju Partizana od 10-0 u sledećih tri po minuta, u kojoj su učestvovali Vilijam Hačer, Veličković i Robinson, što je crno-belima donelo maksimalno vođstvo 29:22. Seriju domaćina prekinuo je Kelati trojkom, ali su Birčević i Majstorović odveli Partizan na +8. Međutim, Partizan u poslednja dva minuta poluvremena nije uspeo da poentira što su gosti iskoristili preko Zajceva i Florensa i sa svega tri poena zaostatka oditišli na veliki odmor.

KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Srbija Danas

Serija bez poena Partizana nadstavila se i u prva dve i po minuta treće četvrtine. Na sreći navijača crno-belih ni Zelena Gora nije bila precizna, a post je prvi prekinuo Veličković, da bi ubrzo pogodio i Branislav Ratkovica za 39:32 u 24. minutu. Ipak, samo dva minuta kasnije Zelena Gora je serijom 7-0 došla do izjednačenja koje je trojkom overio Kožarek. Oba tima muku su mučila sa šutem za tri poena - Partizan je pri kraju treće deonice šutirao 4 od 16, dok su gosti imali nešto bolji učinak sa sedam pogođenih šuteva iz 21 pokušaja. Crno-beli su postigli svega šest poena u trećoj četvrtini, pa je pred odlučujući period Zrelena Gora imala četiri poena prednosti (45:41).

KK Partizan, Vilijam Hačer
KK Partizan, Vilijam Hačer / Izvor: MN Press

Poslednjih 10 minuta i dalje je odlikovala tvrda košarka bez mnogo poena, ali se Partizan ipak bolje snašao. Samo pet poena postignuto je u do 35. minuta, ali je svih pet postigao domaćin, a prednost je sjajnim zakucavanjem vratio Birčević. Kožarek je ponovo pokazao da ume da ume da pogodi za tri poena i tako prekinuo post gostiju u poslednjoj četvrtini, a Marinković poenima tri i po minuta pre kraja ponovo doneo egal (48:48). Florens je sa dve uzastopne trojke još jednom doneo vođstvo gostima, ali su poeni Veličkovića i Hačera doveli dramu do vrhunca pošto se u poslednji minut ušlo nerešenim rezultatom (54:54). Partizan se odbranio, da bi Branislav Ratkovica sa penala oba puta bio precizan za 56:54. Uspeli su gosti brzo da izjednače, da bi Ratkovica u poslednjem napadu Partizana sjajno pronašao Veličkovića koji je hladnokrvno postigao poene za trijumf, pošto je Florens napravio grešku i izašao u aut sekundu pre kraja.

PARTIZAN NIS - ZELENA GORA 58:56 (17:17, 18:15, 6:13, 17:11)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Murat, Lorenco, Johan

GLEDALACA: 5.000

PARTIZAN NIS: Robinson 6, Ratkovica 7, Vrabac 2, Marinković 7, Veličković 15, Majstorović 4, Birčević 7, Koprivica, Andrić, Hačer 6, Karahodžić 1, Luković 3.

ZELENA GORA: Florens 16, Von, Mur 4, Zajcev 6, Der, Majčržak, Kelati 3, Gružecki 8, Hricjanuk 2, Zamojski 3, Đurišić 6, Kožarek 8.