21°C
06.05.2024.
117.1117
109.3684

FINALE ABA LIGE: Zvezda bila na korak od EVROLIGE, a onda se desilo SVAŠTA! Drama u do poslednje sekunde! (VIDEO+FOTO)

17.04.2019. 18:32
Bili Beron
Bili Beron / Izvor: FOTO: Aba - liga.com

Ludnica.

Košarkaši Budućnosti slavili su protiv Crvene zvezde u trećem meču finala ABA lige na svom parketu sa 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14) i na taj način smanjili vošđstvo crveno-belih na 2:1 u finalnoj seriji. Izabranici Milana Tomića imali su prednost tokom većeg dela meča, ali su u nastavku pali i dozvolili domaćem timu da preko Koti Klark prvo izjednači, a zatim i potpuno preokrene rezultat za prvi trijumf. Naredni meč finala igra se takođe u Podgorici u petak od 19 sati u dvorani "Morača". Atmosfera u samoj hali bila je dovedene do tačke usijanja, jer su domaći navijači u nekoliko navrata gađali Zvezdine igrače, ali i celokupnu klupu gostujućeg tima tvrdim predmetima sa tribina, zbog čega je meč bio prekinut u nekoliko navrata.

OPARILI SE I NA MARAKANI: Evo koliko novca će zaraditi Zvezda od današnjeg transfera Luke Jovića

POTPISAO: Sve je GOTOVO! Luka Jović ima NOVI klub!

SVE DELIJE NA JEDNOM MESTU: Poznato GDE će biti smešteni VEČERAS najverniji navijači crveno-belih (FOTO)

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ MEČA!
Zvezda je podlegla u atmosferi "Morače" u drugom poluvremenu. Agresivna igra domaćeg tima osujetila je organizaciju igre crveno-belih. Budućnost je to umela da iskoristi i trijumfuje za prvi trijumf u seriji!
8. minut:
Sam finiš duela, Budućnost ima plus 10! Samo 15 ubačenih koševa Zvezde u drugom poluvremenu.
6. minut:
Zvezda u problemu, Čović dobija petu ličnu. Crveno-beli bez važnog pleja u finišu!
5. minut:
Trojka Džejmsa Bela preko DObrića za 71:62! Sam finiš meča u Morači.
3. minut:
Budućnost čuva prednost! 68:60 vodi domaći tim!
2. minut:
Zvezda pokušava da razigra Odža ispod koša. Zvezdin centar ne koristi dva penala na startu poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

KRAJ TREĆE DEONICE:
Veliki preokret Budućnosti u nastavku utakmice! Zvezda nije imala organizaciju napada, što je rezultiralo osam ubačenih poena u ovom delu meča. Agresivna odbrana domaćeg tima unela je nervozu u spoljnu linju crveno-belih.
9. minut:
Raste prednost domaćeg tima, 64:56 vodi Budućnost! Zvezda ima problema u organizaciji napada.
8. minut:
Loša igra Zvezde u drugom delu. Samo šest postignutih poena, Budućnost vodi 62:56!
7. minut:
Drama u Podgorici! Sam finiš prve deonice, Budućnost vodi 57:56!
5. minut:
Koti Klark nastavlja sa da zatrpava koš Zvezde. Nerešeno u Morači, 56:56!
3. minut:
Loš period Zvezdine igre koju Budućnost koristi i poenaima Kotija Klarka dolazi na minus dva!
1. minut:
Poenima Cirbesa Zvezda otvara drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:
Budućnost je uspela da i pored dobre šuterske večeri Riversa, ali i ostalog dela tima crveno-belih na veliki odmor ode sa minusom od pet poena. 50:45 vodi Zvezda posle prvih 20 minuta
9. minut:
Novi poeni Kotija Klarka za 49:45!
8. minut:
Ponovo Budućnost hvata priključak na ovoj utakmici. 47:42 za Crvenu zvezdu u finišu prvog poluvremena.
6.minut:
Nesportska za Gogu Bitadzea posle udaranja Riversa. Zvezda ponovo ide na plus 10! 46:34 vode gosti
5. minut:
Zvezda vodi sa 38:34, Rivers igra kao u transu! Međutim, domaći tim se ne predaje..
4. minut:
Vratila se Budućnost u meč serijom 7:0. Crvena zvezda vodi sa 33:30.
3. minut:
Rivers je na dostojan način nadomestio nedostataka povređenog Perperoglula. amerikanac je vezao osam poena i utišao Moraču.
1. minut:
Nastavlja se odlična igra Zvezde. 30:20 vode gosti na startu drugog perioda.
Nemile scene viđene pred start druge deonice. Policija je morala da interveniše prilikom napada navijača Budućnosti na igrače Zvezde.

PRVA ČETVRTINA:

KRAJ PRVIH DESET MINUTA:
Majstorijom Riversa u poslednjim sekundama, Zvezda odlazi na 25:18!
9. minut:
Simultanka Filipa Čovića! Trojka sa osam metara za prednost od 21:14!
7. minut:
Koristi Zvezda sve slabosti domaćeg tima i igrom dva na dva u režiji Čovića i Odža, odnosno Cirbesa vodi u prepunoj Morači sa 16:11! Tajm-aut traži Repeša.
6. minut:
Uzvraća Budućnost iz daljine! Džekson pogađa za tri i izjednačuje rezultata
5. minut:
Zvezda nastavlja sa dobrom timskom igrom u napadu, koju je Cribes umeo da kruniše sigurnim polganjima za 11:8.
3. minut:
Domaći tim slično kao i u Beogradu uglavnom se oslanja na individualna rešenja Norisa Kola u napadu. Crveno-beli su to iskoristili i mini serijom 5:0 vodi sa 7:4.
2. minut:
Nervozno su oba tima ušla u meč, a prvo vođstvo na utakmici ima Budućnost. Kol je položio loptu.