27°C
06.06.2024.
117.0868
107.5276

FINALE ABA LIGE: Zvezda DVA PUTA promašila pobedu, Budućnost na korak od Evrolige! (VIDEO+FOTO)

13.04.2018. 21:43
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: MN Press

Četvrti meč je na programu u subotu u 21 čas.

Budućnost je pobedila Crvenu zvezdu 78:77 (24:23, 18:24, 26:17, 10:13) u dramatičnom meču i povela 2:1 u finalnoj seriji ABA lige i tako stigla na korak od pehara i plasmana u Evroligu. Zvezda je imala dva šuta za pobedu, ali Feldin nije pogodio trojku, a Lesor zicer. Četvrti meč na program je u subotu od 21 čas takođe u Podgorici.

MREŽE GORE! Žreb za Ligu šampiona NAMEŠTEN, procurio i DOKAZ! (FOTO)

OVO JE ZASLUŽILO OSKARA: Prišao mu je Srbin i sudija je pao kao pokošen (VIDEO)

Utakmica je počela veoma tvrdo sa obe strane, i jedna i druga ekipa nisu krenule kvalitetno u napadu. Prva se odlepila Budućnost, koja je povela 12:8, ali je Zvezda uzvratila serijom 8:0, a pet poena je u toj seriji dao raspoloženi Džejms Feldin. Budućnost se brzo konsolidovala i uzvratila takođe serijom 8:0 za vođstvo 24:18. Zvezda ipak uspeva da veže poena, pa se na prvi odmor otišlo sa 24:23 za Budućnost.

VAŽNO ZA NAVIJAČE SRBIJE: Ruske vlasti preporučile najbolji način za dolazak u Kalinjingrad (FOTO)

PREKIPELO EM-DŽEJU: Šarlot OTERAO trenera! Džordan doveo TVORCA šampionskih Lejkersa! (FOTO)

U drugoj deonici se do 32:32 uglavnom igralo koš za koš, ali Zvezda je mnogo bolje odigrala završnicu prvog poluvremena, predvođena fenomenalnim tandemom Feldin - Omić. Feldin je postigao čak 14, a Omić 10 poena, Budućnost jednostavno nije imala rešenje za njih dvojicu, pa je Zvezda na poluvreme otišla sa prednošću od pet poena (47:42).

SUPERLIGA KINE: Boaći ponovo strelac (VIDEO)

POJAČANJE ZA SUPER LIGU: Mega dovela Srbina koji je igrao u Francuskoj (FOTO)

Zvezda je na startu drugog poluvremena u jednom trenutku stigla do plus sedam (53:46), ali se Budućnost vratila u meč serijom 6:0, imala čak i napad da povede, ali je Gibson promašio zicer u kontranapadu. Zvezda to koristi i ponovo beži na plus četiri, ali se Budućnost opet vraća na minus jedan (55:56). Gosti ponovo odbijaju napad domaćina i idu na plus pet (62:57). Budućnost je u finišu treće deonice prvi put povela u drugom poluvremenu (68:64), a tim rezultatom se ušlo u poslednju deonicu.

OGLASILI SE PAZARCI: Iz kluba oštro OSUDILI zviždanje himni "Bože pravde"! (FOTO)

Budućnost je imala šansu da stekne ozbiljniju prednost na startu poslednje deonice, imala je napad na plus šest, ali ga nije realizovala. To je Zvezda iskoristila i trojkom Dobrića se vratila na minus tri, a zatim poenima Enisa dva plus jedan izjednačila (73:73) na pet i po minuta pre kraja. Kod rezultata 77:75 za Budućnost, Zvezda je mogla da povede, ali je lopta posle šuta Dobrića za tri na bizaran način izašla iz obruča, ali ni Budućnost ne koristi naredni napad. Slede opet dva prazna napada na obe strane, a Gibson je na tačno dva minuta pre kraja promašio otvorenu trojku. na 1,41 do kraja Feldin izjednačuje na 77:77. Zatim Gordić daje prvo slobodno bacanje, ali ne koristi drugo, međutim igrači Budućnosti osvajaju loptu, ali Nikola Ivanović promašuje trojku. Zvezda je imala poslednji napad, ali prvo Feldin ne pogađa trojku, a Lesor ne daje zicer posle odbitka.

Budućnost – Crvena zvezda 78:77 (24:23, 18:24, 26:17, 10:13)
Dvorana: Morača u podgorici. Gledalaca: 4.500. Sudije: Damir Javor, Tomislav Hordov, Mario Majkić.
BUDUĆNOST: Ivanović 10, Se. Šehović 3, Doelman, Barović, Su. Šehović, Gordić, Ilić, Z. Nikolić 12, Gibson 10, Popović 5, Lendri 3, D. Nikolić.
CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 19, Janković 3, Ročesti 12, Omić 18, Lesor 6, Enis 8, Jovanović, Bjelica 4.

POSLAO GA U HLADNU MORAČU! Dobrić FANTASTIČNOM BLOKADOM oduševio Delije (VIDEO)