FINALE ABA LIGE: Šok u Pioniru, Budućnost napravila brejk (FOTO)

09.04.2018. 20:46
Stefan Janković
Stefan Janković / Izvor: MN Press

Drugi meč na programu u utorak od 18.30 časova.

Košarkaši Budućnosti uspeli su da naprave brejk u Beogradu i u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladaju Crvenu zvezdu sa 80:76 (25:22, 12:16, 29:16, 17:19) i tako povedu sa 1:0 u seriji. Crveno-beli imali su osam poena prednosti početkom treće deonice, ali je Budućnost uspela da se vrati do kraja deonice i stekne prednost koju je održala do kraja i dođe do trijumfa. Druga utakmica igra se u utorak takođe u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' od 18.30.

Odlična atmosfera u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' nije poremetila Budućnost koja je mnogo bolje počela meč i vodila posle dva minuta 7:0. Bjelica je uspeo da prekine Zvezdin post, ali nisu crveno-beli uspeli da odmah neutrališu prednost gostiju koji su šestom minutu joiš jednom imali sedam poena prednosti (13:7). Međutim, Ročesti, Janković i Omić uspeli su da približe crveno-bele na 21:20, ali je Budućnost na prvom malom odmoru ipak zadržala vođstvo.

Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini Zvezda je prvi put na meču povela posle trojke Dilana Enisa 27:25, a isti igrač je pogodio još jednu za do tada maksimalnu prednost domaćih od 32:27 u 15. minutu. Ivanović i Gordić nisu dozvolili Zvezdi da stekne veću prednost i dva minuta pre veliko odmora ponovo je Budućnost bila u vođstvu 35:34, ali su Ročesti i Janković vratili vođstvo crveno-belima koje je smanjio Ivanović poenima u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Mnogo bolje je Zvezda otvorila treću četvrtinu i u 23. minutu povela sa novom maksimalnom prednošću 47:39, ali nisu crveno-beli uspeli da iskoriste trenutak. Budućnost je uspela da preko Doelmana i Gibsno zaustavi nalet Zvezde, a zatim i trojkom Gordića priđe na 49:48. Doelman je nastavio da pogađa, kao i Gordić i u 28. minutu bilo je nerešeno 55:55, da bi Popović i Ivanović trojkom u poslednjim sekundama četvrtine doneli Podgoričanima prednost 63:57 prded odlučujućih 10 minuta.

Podgoričani su čuvali prednost na startu četvrte deonice, a da bi preko Gordića i Lendrija stekli i dvocifreno vođstvo 71:61 u 33. minutu. Uspela je Zvezda da se trgne, ali su veliki problem za crveno-bele bila slobodna bacanja. Nikako igrači Dušana limpijevića nisu mogli da pogode za linije za slobodna bacanja, ali su iz igre Ročesti, Lesor i Janković trojkom uspeli da približe Zvezdu na 75:72 tri minuta pre kraja. Ipak, nisu crveno-beli uspeli da se potpuno vrate u igru i dođu do preokreta, pa je Budućnost preko Ivanovića i Gordića uspela da dođe do pobede.