22°C
17.05.2024.
117.105
107.8514

GDE STE SADA PRIJATELJI? MVP Jokić ostao sam protiv svih, najteži poraz u sezoni (VIDEO)

10.06.2021. 07:38
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Foto: Tanjug/AP

Srpski as nemoćan protiv Finiksa.

Finiks je ubedljivo savladao Denver rezultatom 123:98 i poveo sa 2:0 o polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

BRUKA I SRAMOTA: Ne priznaju Jokićevu TITULU! Za njih je ON MVP! (FOTO)

PITANJE KOJE JE POSVAĐALO SRBE NA TVITERU: Ko je bolji sportista Nole ili Jokić, društvene mreže GORE

HTEO JE DA KUPI KONJA I ČISTI ŠTALE: Evo kako je otac ubedio Nikolu Jokića da postane najbolji košarkaš sveta

MVP Nikola Jokić je ostao usamljen u prvoj utakmici po imenovanju u najkorisnijeg igrača lige i kao posledica toga usledio je najubedljiviji poraz Nagetsa u sezoni.

Centar Denvera je zabeležio 24 poena, 13 skokova i šest asistencija za nepunih 30 minuta provedenih na parketu, pošto je poslednju četvrtinu, kada je sve bilo rezultatski rešeno, odgledao sa klupe za rezerve. Jokić je pogodio devet od 17 šuteva iz igre, pet od šest slobodnih bacanja, ali je ostao usamljen .Majkl Porter Junior i Pol Milsap su ubacili po 11 poena, Vil Barton 10, a sa takvom pomoći više od ubedljivog poraza i nije moglo da se očekuje na vrućem terenu u Arizoni.

Finiks je do drugog trijumfa u seriji predvodio Kris Pol sa 17 poena i 15 asistencija, Devin Buker je postigao poen više uz 10 asistencija, Bridžis je dodao 16, a Ejton 15 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Sansi su na poluvremenu imali 10 poena prednosti, zahvaljujući u dobroj meri očajnom šutu Denvera koji je pogodio samo jednu trojku iz 13 pokušaja u prvoj četvrtini. Posle treće deonice gosti su imali minus 19 i bio je to kraj priče za ovaj meč.

Serija se seli u Kolorado, Denver će biti domaćin u noći između petka i subote.