6°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ISTORIJSKI TRIPL-DABL: Rat Jokića i Vučevića, rušenje Larija Birda i bolan poraz Denvera (VIDEO)

07.12.2021. 08:00
Nikola Jokić i Nikola Vučević
Nikola Jokić i Nikola Vučević / Izvor: Profimedia
Bulsi prejaki za tim iz Kolorada.

Nikola Jokić je zabeležio jubilarni 60. tripl-dabl u NBA ligi, a Denver je kao gost izgubio od Čikaga rezultatom 109:97.

NOVO POJAČANJE U ZVEZDI? Iskusni košarkaš stigao u Pionir (FOTO)

EFES IZDAO SAOPŠTENJE: Hoćemo da igramo po fer-plej pravilima (FOTO)

BARSA PRONAŠLA REŠENJE SVIH PROBLEMA: U Kataloniju stiže iskusni NBA bek (FOTO)

Centar Denvera prestigao je na osmom mestu večne liste po učinku “trostruko dvostruko” legendarnog Larija Birda zabeleživši 17 poena, 15 asistencija i 12 skokova za 36 minuta provedenih na parketu. Međutim, i pored tripl-dabla Jokić je pogodio samo jednu trojku iz pet pokušaja (6/17 iz igre) i bio je četvrti strelac svog tima, pa su Nagetsi upisali osmi poraz u poslednjih 10 utakmica, iako su dobili prvu četvrtinu sa devet poena razlike. Od sredine treće deonice usledio je potop...

Najefikasniji kod gostiju su bili Vil Barton i Monte Moris sa po 19 poena, a Aron Gordon je ubacio 18.

Sa druge strane, Zak Levin je vodio Bulse do trijumfa sa 32 poena I osam skokova, a crnogorski centar Nikola Vučević je zabeležio 20 poena i 10 skokova uz osam pogođenih šuteva iz 24 pokušaja iz polja.

Čikago je drugi u Istočnoj konferenciji sa učinkom 17-8, dok Denveru, kako sada stoje stvari, predsotji velika borba za plasman u plej-of. Tim Majkla Melouna trenutno je osmo na Zapadu sa skorom 11-12.