8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

STIGLA POTVRDA OD EKSPERATA! Iz Partizana poručili: Sudijske greške su direktno uticale na rezultat

31.05.2022. 16:35
Željko Obradović, KK Partizan
Željko Obradović, KK Partizan / Izvor: MN Press
Nedvosmisleno je.

Košarkaški klub Partizan je zatražio ekspertizu suđenja od strane ABA lige zbog spornih odluka na meču sa Crvenom zvezdom.Reč je o drugoj utakmici finalne serije plej-ofa regionalnog takmičenja koju su crveno-beli dobili rezultatom 85:81, a iz Tabora Partizana smatraju da su oštećeni, pa su tim povodom izdali i saopštenje koje prenosimo u celini.

ŽOC NIKAD KRAĆI: Moramo da damo sve od sebe!

Dok se Partizan bori za ABA krunu sa Zvezdom, Kuruc trenira u Letoniji (FOTO)

- KK Partizan NIS izražava nadu da u nastavku plej-of serije sudijske greške neće određivati ishod meča. Apel Željka Obradovića navijačima Partizana: 'Navijajte fer i sportski".

Nakon nedeljne utakmice finala plej-ofa AdmiralBet ABA lige u kojoj je Partizan NIS izgubio od Crvene zvezde MTS rezultatom 85:81, KK Partizan NIS je zatražio sudijsku ekspertizu svih odluka koje su tokom utakmice donesene. Ovog popodneva, rezultati i mišljenje sudijske komisije su dostavljeni klubovima i oni glase:

Sedam sudijskih grešaka na štetu Partizana NIS

Četiri sudijske greške na štetu Crvene zvezde MTS

Poseban kuriozitet je činjenica da je odnos grešaka u poslednjoj četvrtini bio 4 na štetu Partizana NIS i 0 na štetu Crvene zvezde MTS. Od četiri greške, čak tri su se dogodile u poslednjem minutu utakmice. U pitanju su nedosuđeni faulovi Voltersa nad Ledejom i Mitrovića nad Lesorom, 57 odnosno 56 sekundi pre kraja, kao i dosuđen prestup Lesora posle izvođenja slobodnog bacanja na 10 sekundi pre kraja.

Sudijska ekspertiza je ovime nedvosmisleno potvrdila da su greške direktno uticale na konačan ishod meča, iako ih u konačnom zbiru za čitavih 40 minuta utakmice nije bilo previše.

KK Partizan NIS izražava nadu da nakon ove ekspertize, sudijske greške više neće imati direktan uticaj na konačan ishod utakmica u finalnoj seriji - stoji u saopštenju.