JEDINI SU BEZ POBEDE: Igrali su Igokea i Zadar, evo ko sada drži FENJER ABA lige (VIDEO)

03.11.2019. 21:57
Zadar - Igokea
Zadar - Igokea / Izvor: Foto: aba-liga.com

Uzbudljiv meč u Laktašima.

Košarkaši Igokee savladali su Zadar u Laktašima u 5. kolu ABA lige sa 79:71 (23:12, 13:23, 20:18, 23:18). Ovom pobedom hrvatski predstavnik ostao je zakucan za dno tabele sa svih pet poraza, dok su domaći zabeležili prvi trijumf na Jadranu.

Domaćini su pobedili boljom timskom igrom, a prednjačio je bek Kinan Evans sa 17 poena, pet asistencija i tri skoka.

POSLE SJAJNE IGRE PROTIV BAJERNA: Kostić UPOREDIO igranje u klubu i reprezentaciji

MASTERS PARIZ: Novak SILOVITO do NOVE titule (VIDEO+FOTO)

BAVARCI PRESEKLI: Bajern OTPUSTIO Kovača!

Prvo poluvreme u Laktašima obilovalo je preokretima. Domaći su stekli dvocifrenu razliku već posle prvog kvartala, ali su Zadrani uzvratili u drugom koji su rešili u svoju korist sa plus deset (23:13), pa se na veliki odmor otišlo sa minimalnom prednošću Igokee.

Ipak, izabranici trenera Bajića bili su za nijansu bolji u trećoj četvrtini (20:18), a u poslednjoj deonici imali su i plus devet (67:58).Tada je usledila serija Zadrana koji su stigli do četiri poena zaostatka na tri minuta do kraja (69:65), ali nisu mogli do preokreta.

Pored Amerikanca Evansa, u Igokei se istakao i Kariniauskas sa 13 poena, a Sava Lešić je dodao 12, uz osam skokova.

Kod Zadrana, najefikasniji je bio Alen sa 24 poena, ali uz očajne procente šuta iz igre (5/13 za dva, 3/8 trojke), a dvocifreni su bili još i Siriščević, Ivanov i Keler sa po deset koševa, dok je Mađar imao i 11 uhvaćenih lopti.

Kompletne rezultate 5. kola ABA lige, kao i stanje na tabeli možete pogledati u nastavku.