JOKIĆ NAPRAVIO ŠOU: Laktom NOKAUTIRAO Grina i SRUŠIO šampione! (VIDEO)

24.12.2017. 08:09
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Sjajna partija srpskog asa.

Košarkaši Denver Nagetsa napravili su veliko iznenađenje i drugi put u trećem međusobnom meču ove sezone u Kaliforniji su pobedili šampione Golden Stejt Voriorse sa 96:81. Aktuelni prvak poražen je posle 11 uzastopnih trijumfa, a jedan od ključnih igrača u podvigu gostiju iz Kolorada bio je Nikola Jokić.

RADONJIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Hteo sam da ostavim fudbal

GROBARI, TAVAMBA ODLAZI: Njegova zamena je još bolja (FOTO)

Srpski reprezentativac je za 37 minuta postigao 18 poena (9/16 iz igre, 0/3 za tri), uz 9 skokova, 4 asistencije, blokadu, ukradenu i dve izgubljene lopte. Efikasniji od Jokića bio je samo Geri Heris sa 19 poena, po 15 su postigli Vilson Čendler i Trej Lajls...

Meč je obeležio i bliski susret Jokića i njegovog starog poznanika Drejmonda Grina. Ovoga puta deblji kraj izvukao je krilni igrač Voriorsa koji je posle nenamernog Jokićevog udarca laktom u glavuzavršio na parketu. Prgavi Grin nije krio bes jer sudije nisu reagovale.

Denver je u drugoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti koju nije ispuštao do kraja meča. Voriorsi bez Stefa Karija su se u trećem periodu približili na 7 poena minusa, međutim, raspoloženi gosti su odbili ovaj napad i u završnoj četvrtini otišli na maksimalnih +19. Voriorsi su u sedmom porazu u sezoni trojke šutirali 3/27, Kevin Durent je postigao 18 poena, uz 10 skokova, Klej Tompson je dodao 15, a Drejmond Grin 10 koševa, 5 skokova i 6 asistencija.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.