06.04.2017. 08:18
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Mladi Somborac blistao u Hjustonu.

Košarkaši Denvera izgubili su od Hjustona sa 110:104 u gostima i tako su propustili priliku da se izjednače sa Portlandom na osmoj poziciji na Zapadu.

NEVEROVATNO: Zvezda i Cedevita će odigrati dva meča za manje od 24 sata! (FOTO)

POTPUNO NEOČEKIVANO: Prelepu suprugu Peđe Stojakovića na rođendan usrećio holivudski glumac (FOTO)

Nikola Jokić umalo je upisao sedmi tripl-dabl u sezoni, meč je završio sa 12 poena (6-12 za dva, 0-5 za tri), 19 skokova i 9 asistencija, uz 5 ukradenih i 2 izgubljene lopte. Mladog Somborca nije služio šut za tri poena, ali je dominirao u skoku i ponovo imao nekoliko impresivnih asistencija.

Najefikasniji kod Denvera bio je Danilo Galinari sa 23 poena (8-16 iz igre), Geri Heris ubacio je 17, a Vilson Čendler 16 poena.

Džejms Harden predvodio je Rokitse sa 31 poenom (8-19 iz igre), 7 skokova i 10 asistencija, Nene Ilario upisao je 16, a Kapela (11sk) i Ariza (10sk) po 15.

Domaći su imali dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali nisu ni oni imali svoj šuterski dan, što je Nagetsima do kraja meča omogućilo mnogo prilika da se vrate i preokrenu.

U trećem periodu Denver je u jednom trenutku čak i poveo, ali su u poslednjoj četvrtini promašili mnogo otvorenih šuteva, uključujući i nekoliko onih za vođstvo.

Držali su se Nagetsi do finiša, ali je na ulasku u poslednji minut Harden pogodio trojku za +5 i prelomio.

Nagetsi sada imaju skor 37-41, dok su Blejzersi na 38-40, uz po još četiri utakmice do kraja.  Denver igra kod kuće sa Pelikansima i Tanderom, zatim sa Tanderom i Meveriksima u gostima, dok Portland do kraja igra sva četiri meča na svom parketu – Minesota, Juta, San Antonio, Nju Orleans.