Skip to main content
Zvezda juniori

JUNIORSKA ABA LIGA: Poznati učesnici finalnog turnira, dva tima su iz Srbije (FOTO)

Foto: ABA liga
F4 se održava u Laktašima, a termin još nije utvrđen.

Poznati su učesnici završnog turnira Juniorske ABA lige, koji će da se održi u Laktašima (termin još nije utvrđen). To su: Crvena zvezda, Mega Bemaks, Igokea i Budućnost. Partizan nije uspeo da se plasira na F4, jer je u odlučujućem meču poražen od Cedevite 91:73 (14:18, 20:26, 37:16, 20:13). Međutim, ni Zagrepčani nisu izvadili vizu za finalno takmičenje, jer je viza pripala podgoričkoj Budućnosti, koja ih je savladala u subotu (B grupa u Zagrebu).

Pročitajte i:

POKAZAO KOLIKA JE VELIČINA: Nole je pratio finale Dejvis kupa, pa na kraju meča čestitao Francuzima (FOTO)

DEJVIS KUP: "Salatara" pripala Francuzima! (VIDEO+FOTO)

FJUČERS U VALENSIJI: Olga zaustavljena u finalu (FOTO)

Partizan je dobro odigrao u prvom poluvremenu, ali je posustao u drugom, u trećoj deonici je primio čak 37 poena i od plus 10 poena u poslednji kvartal ušli sa minus 11. Najefikasniji u Pirovoj pobedi Cedevite bio je Darko Bajo sa 27 poena, dok su u Partizanu ponovo najbolji bili Marko Pecarski sa 27 poena i 11 skokova i Tadija Tadić sa 15 poena i po pet skokova i asistencija.

Igokea je trijumfom protiv Olimpije 79:67 (18:11, 21:9, 22:21, 18:26) overila prvo mesto u B grupi, kao i Crvena zvezda (u A grupi), koja je u pretposlednjem meču na beogradskom turniru savladala MZT 95:76 (29:20, 29:10, 23:23, 14:23). Zoran Paunović i Ranko Simović sa po 12 poena bili su najefikasniji kod crveno-belih, ali epitet igrača utakmice poneo je Luka Jovanović, koji je sa 10 poena, sedam skokova i pet asistencija ostvario najveća, 22, indeksna poena.

Poslednji učesnik F4 je Mega Bemaks, koja je u direktnom duelu za drugo mesto u grupi A savladala Cibonu 93:87 (25:21, 21:26, 18:9, 29:22). Islamović je sa 21 poenom bio najefikasniji u ekipi iz Sremske Mitrovice, a Goga Bitadze je dodao 15, dok su u Ciboni najbolji bili Bistrović sa 26 i Prkačin sa 16 poena.

GRUPA A – BEOGRAD
PETAK:
Crvena zvezda – Mega Bemaka 74:60, Mornar – MZT 82:86. SUBOTA: Crvena zvezda – Mornar 113:62, MZT Cibona 66:91. Mornar – Mega Bemaks 46:117, Cibona – Crvena zvezda 75:94. NEDELJA: Mega Bemaks – MZT 88:67, Mornar – Cibona 73:95, MZT – Crvena zvezda 76:95, Cibona – Mega Bemaks 78:93.

Tabela: Crvena zvezda 4-0, Mega 3-1, Cibona 2-2, MZT 1-3, Mornar 0-4.

GRUPA B – ZAGREB
PETAK: Cedevita – Igokea 80:77, Budućnost – Partizan 65:87. SUBOTA: Cedevita – Budućnost 81:89, Partizan – Olimpija 69:84. Budućnost – Igokea 75:83, Olimpija – Cedevita 75:108. NEDELJA: Igokea – Partizan 87:84, Budućnost – Olimpija 89:76, Partizan – Cedevita 73:91, Igokea – Olimpija 79:67.

Tabela: Igokea 4-0, Budućnost 2-2, Cedevita 2-2, Olimpija 1-3, Partizan 1-3.

 

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Pročitajte i:

Vremenska prognoza
Mestimično oblačno
21 Beograd