13°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

JUNIORSKI TURNIR EVROLIGE: Zvezda DEKLASIRALA Cedevitu, PUKLA je i stotka! (FOTO)

23.02.2019. 18:07
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: KK Crvena zvezda

Sjajno izdanje crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde mts plasirali se i devetu godinu zaredom u finale ANGT turnira "Marko Ivković" pošto su u trećem kolu grupe A pobedili ekipu Cedevite sa ubedljivih 102:59. Vasić najefikasniji sa 15 poena. Protivnik u finalu pobednik meča Mega - Spars.

INTER POSLAO POSLEDNJU PONUDU: Ukoliko Ikardi odbije, PRVI PIK je Srbin (FOTO)

AKO ODE U KINU: Milanu Pavkovu saigrači će biti dve SVETSKE ZVEZDE (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ovogodišnjeg ANGT  juniorskog turnira Evrolige „Marko Ivković" pošto su u poslednjem meču grupe A savladali ekipu Cedevite sa ubeeljivih 102:59 (28:17,24:8,26:18,24:16).

Ovom pobedom crveno-beli su samo potvrdili prvo mesto i plasman u finale, koje su praktično obezbedili već nakon druge utakmice u petak uveče. Najefikasniji na meču bio je kapiten Lazar Vasić sa 15 poena, Tomašević je ubacio 14.

Bez obzira na činjenicu da su u ovaj meč ušli sa obezbeđenim plasmanom u finale, crveno-beli su ponovo od samog starta odigrali maskimalno ozbiljno, agresivno pa ni rezultat takve igre nije izostao.

Ekipa Crvene zvezde mts brzo je povela 11-4, pa 16:6, gosti su smanjili na 16:10, ali od tog trenutka na parketu je igrao samo jedan tim.

Prednost je rasla iz minuta u minut, na poluvremenu je bilo 52:25, i pitanje pobednika bilo je rešeno, a u drugom delu trener Bojan Đerić je ponovo ukazao šansu svim igračima, koji su rutinski uvećali prednost do konačnih 102:59. Utakmicu crveno-belih juniora pratio je stručni štab seniroskog tima, trener Tomić, Gavrilović, Topić i Kosovoić kao i prvotimac Nemanja Nenadić.

Pogledajte kako izgleda brazilska odbojkašica Rozamarija Montibelje.