CRVENO-BELI SE BAŠ NAMUČILI: Zvezda izvojevala tešku pobedu u Splitu

02.01.2022. 18:24
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: ABA liga/Split/Ivica Čavka

Aktuelni šampion ABA lige ostvario 13. pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde teško izvojevanom pobedom protiv Splita 66:62 (16:9, 18:18, 15:15, 17:20) započela je novu godinu i ostvarila 13. trijumf u ABA ligi. Crveno-beli su u Splitu bili bez Nikole Kalinića koji je pozitivan na korona virus i prilično su se namučili u meču koji je obeležio veliki broj grešaka na obe strane.

NA MALOM KALEMEGDANU SU OD NJEGA MNOGO OČEKIVALI: Bivši igrač Zvezde u ABA 2 ligi (FOTO)

ZBOG JOKIĆA POTPISAO ZA ZVEZDU: Navijači crveno-belih moraju biti zahvalni Nikoli

ZA GINISA: Istorija OVO ne pamti - POBEDILI rivala sa 90 razlike!

Sam početak meča je najavljivao da utakmica neće biti efikasan. Split je imao inicijalno vođstvo, ali je Zvezda samo malo boljom odbranom uspela brzo da stigne do vođstva 16:9 i ostavi domaćin bez poena od polovine prve deonice. To se nastavilo u još tri minuta druge četvrtine kada je Zvezda stigla do dvocifrene prednosti 21:9 što je bilo i njeno najveće vođstvo na meču. Činilo se da četa Dejana Radonjića već tada prelomiti meč, ali se Split nije predavao. Ipak, gosti su kontrolisali rezultat, a na pooluvreme otišli sa sedam poena prednosti.

U nastavku je Split bolje otvorio treću deonicu i uspeo da priđe na 37:35 u 23. minutu, ali je Zvezda uspela da pronađe odgovor na taj nalet Splita i sačuva sedam poebna prednosti sa poluvremena i na ulasku u poslednju četvrtinu. Crveno-beli su tri uzastopna napada u poslednjoj četvrtini završavali faulovima, ali Split to nije u potpunosti iskoristio mada je konstantno bio na četiri ili pet poena zaostatka. Izgledalo je da će završnica biti neizvesna, ali su Ivanović i Dobrić pogodili trojke i doneli prednost gostima 64:57 73 sekunde pre kraja. Šorter je bio najraspoloženiji u Splitu i uspeo je da domaćina posle izgubljene lopte Ivanovića približi na 64:60 50 sekundi pre kraja, ali je Zvezda ipak sačuvala prednost i stigla do pobede.

SPLIT - CRVENA ZVEZDA 62:66 (9:16, 18:18, 15:15, 20:17)

DVORANA: Mala dvorana na Gripama.

SUDIJE: Petek, Kruljac, Porobić.

GLEDALACA: 1.500.

SPLIT: Kedžo, Runjić 13, Žganec, Ukić 7, Vuko 4, Čampara, Perkušić, Šiško, Bajo 9, Šorter 24, Barič 5.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 9, Volters 8, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 7, Holins, Simonović 2, Ivanović 11, Marković, Vajt 10, Kuzmić 6, Cirbes 2.

Košarkaši Crvene zvezde prvi meč u novoj godini igraće u Hrvatskoj protiv Splita od 19 časova u okviru 14. kola ABA lige. Crveno-beli su lider regionalnog takmičenja sa 12 pobeda i samo jednim porazom, dok je Split na začelju tabele sa samo dve pobede i 11 poraza.

Crvena zvezda je u ovom meču apsolutni favorit što pokazuje i stanje na tabeli, a trener crveno-beli Dejan Radonjić istakao je pred meč da njegov tim ima veliku želju za osvajanjem novih bodova.

Tim sa Malog Kalemegdana ni ovoga puta neće biti kompletan pošto je povređen Dejan Davidovac, dok je Nikola Kalinić pozitivan na korona virus.

39. minut
Ivanović je izgubio loptu, Split poentirao i smanjio na 64:60.
38. minut
Šorter je pogodio za tri, ali je Ivanović odmah uzvratio istom merom i Zvezda i dalje vodi 61:55.
36. minut
Vajt pogađa sa distance, Zvezda održava prednost 57:52.
34. minut
Ivanović pogađa trojku, Vuko pogađa za dva na drugoj strani, a Zvezda vodi 53:49.
32. minut
Šorter pogađa trojku za Split koji prilazi na 49:45. Zvezda je u prva tri napada napravila tri faula.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Zvezda vodi na kraju treće četvrtine 49:42.
28. minut
Simonović pogađa zicer u kontra napadu, Zvezda vodi 47:39.
25. minut
Poenima Kuzmića Zvezda vodi 41:35, a Subotić traži tajm-aut.
22. minut
Split je bolje otvorio drugo poluvreme i prilazi na 37:35.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 34:27.
18. minut
Lazarević uzvraća trojkom na trojku Splita, Zvezda vodi 30:21.
15. minut
Zvezda kontroliše meč i čuva dvocifrenu prednost 25:13.
13. minut
Lazić postiže trojku i donosi Zvezdi prvu dvocifrenu prednost na meču 21:9.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 16:9.
9. minut
Zvezda je pojačala igru u odbrani i uspela da dođe do veće prednosti u završnici prve četvrtine 16:9.